bencil olmadan normal bir hayat mümkün değil mi?

31 yaşıma girdim hala ara ara kafamı kurcalar. optimal bir hayat yaşamak için bencil olmak şart mı?

Şart

  • jamalbsf  (25.01.17 16:14:04)
Bencilliği erdem ve hatta özveri gibi göstermeyi başardığında sorun herkes için çözülür.

  • kargn  (25.01.17 16:19:53)
sevgilin, eşin ya da çocuğun haricinde herkese ve her şeye karşı bencil ol.

  • allaccess  (25.01.17 16:20:01)
Hayatta olan her varlik gibi seninde onceligin kendi butunlugunu saglamak..Sonra cocugun veya once ...Ama bunda kotu birsey yok....

insanin Kendisine hayri olmasi guzel birsey...Kendisini iyi hisseten kisi iyilik yapar....sadece sen aldigini etrafa verebiliyorsan diye dusunuyorum bence ustune duseni yapiyorsundur ....bunu dusunen sen, zaten etrafina dagitiyorsun demektir...

Ufak da olsa etrafina dagit...insanlara iyi davran...hayvalara iyi davran...Bencillik gibi cok yanlis anlasilabilen seylere kafayi takma bence....eylemlere takilmak daha sade ve net.....kendini suclu hissediyorsan ona odaklan..onun yanitini ara...
  • zaman öğütücü  (25.01.17 16:50:45 ~ 23:37:13)
Cocugun haric herkese bencil olacaksin evet. Aksi takdirde baskalarinin optimumlarini yasamaya basliyorsun.

  • lallala  (25.01.17 18:56:30)
olumsuz çağrı yapsa da bencillik güzel bi'şey. insanı kötü yapmıyor, kendini daha fazla önemsiyorsun sadece, öncelik veriyorsun her şeyde. empati, vicdan, hayvan/doğa sevgisi yoksa yoksa durum sakat ama bence

  • hasmetizm 2046  (25.01.17 19:08:15)