Nike running kalori ölçme

1 saatte 6.62 km kilometre yürümüşüm. Nike runningin ölçüğü yakılan kalori 528. Sizce doğru mudur yakılan kalori? Kilom 93 boyum 182. Myfitnesspal kullanıyorum orda adım hesabı yaparal yakılan kaloriyi gösteriyor orda 192 ölçmüş o yüzden kafama takıldı sizce hangisi doğrudur?

Senin 1 saatte yürüdüğün mesafeyi ölçen cihazı seninle aynı hızda yürüyen bir başka insana ya da ne bileyim bir tavşana tak, onda da aynı sonucu verir. Yani bunlar öznel değil ortalama değerler, o nedenle çok güvenilir değil. Onun dışında, bu tür cihazlarda gösterilen değerler kalori miktarından bilgi verir bunun ne kadarı şeker ne kadarı yağ onun bilgisini vermez, zira yapılan antrenmana göre o da değişiklik gösterir. Yani bu bilgi için doğru ya da yanlış diyemeyiz. Verilen kalori değeri mekanik olarak doğrudur ama öznel olarak doğru mudur değil midir bilemeyiz.

  • angelus  (25.01.17 15:43:48)
Yani merak ettiğim ortalama olarak 192 mi doğrudur, 528 mi arada çünkü baya bir fark var.

  • jedijedi  (25.01.17 15:53:11)
528 olan doğrudur 192 olması için 0,5 km/s ile falan yürümen lazım.

  • angelus  (25.01.17 15:55:48)
Çok teşekkür ederim bilgiler için.

  • jedijedi  (25.01.17 16:02:19)
benim 4-5 ay tek sporum yürümeydi.

bu süre içerisinde aklınıza gelebilecek her türlü adım sayar, mesafe ölçer ve kalori hesaplayıcısını kullandım. tecrübelerime dayanarak;

192 kalori saatte ortalama 6.62 km hızlı bir yürüyüş için inanılmaz az. yani 182 boy 15 kg falan olsanız belki.

öte yandan 528 de sanki biraz (belki) fazla olabilir. yani üç aşağı beş yukarı yine de 500'e yakın kalori yakmışsınızdır muhtemelen.

192 kalori inanılmaz az o kesin.
  • levpontryagin  (25.01.17 16:22:57)
@levpontryagin aynen bana da öyle geldi zaten, teşekkürler.

  • jedijedi  (25.01.17 16:32:58)
bir saatte 6 km normal yurume hizi, normalde 530 kalori olmasi cok zor. gymde bisikleti bi saat sursen 400 kalori mi ne yakiyosun, benim bildigim bir saatlik yurume 150 kalori gibi gudik bi rakam.

  • beriberi  (25.01.17 21:30:40)