pop-up engellenemiyor mu hala?

pop-up reklam taktiğinin tarihte kaldığını sanıyordum ama hiç öyle olmadı. sörf yaparken browser farketmeksizin çat pat pop-up fırlıyor kenardan.
bir de nasıl yerleştirmişlerse artık tıklayacağım bazı linkler ilk seferinde pop-up'u açıyor. ikinciye asıl açması gereken linki.

son zamanlarda inanılmaz bir artış var haklısın. ben de sormuştum daha birkaç hafta önce: eksiduyu.ru

popunder deniyormuş bu yeni nesil olanlarına sanırım.

adblock zaten hiç engelleyemiyor, benim sorunun altında bahsettikleri ublock origin'i kurdum o yine bir nebze engelliyor ancak onun da arada kaçırdıkları oluyor. yine de adblock'tan kat kat iyi.

chrome kullanıyorsan popunder'lar için şu eklenti oldukça etkili deniyor: chrome.google.com

ben firefox kullanıyorum ve bunun muadili bir şey yok maalesef. anca ublock'la yetiniyorum şimdilik.
  • rotten head  (25.01.17 12:39:55 ~ 12:40:37)
ublock ve anti adblock killer dene. her sitede işe yaramıyor pek ama.

  • sutlu nescafe  (25.01.17 12:40:54)
adguard
ublock origin
Ghostery

üçüncü birden kullanın.
  • feel the blanks  (25.01.17 13:42:54)
ublock origin guzel engelliyor rastgele cikan popuplari
ghostery'i kullanmiyorum artk, bilgileri 3. partilere aktardigina dair bisey okuduktan sonra.
privacy badger kullaniyorum bir de ama onun popuplarla ilgisi yok, daha cok cookie'leri engelliyor 3. partilerin
  • jedilance  (25.01.17 13:54:47)