Bir şeyi çok istersek olur mu?

Bir şeyi çok istersek ve o şeyi yapmak bizim elimizdeyse, sadece korkuyorsak ama çok da istiyorsak o şey eninde sonunda olur mu?

olur

  • sta  (24.01.17 23:24:42 ~ 23:24:51)
sadece istemeyle olmaz.

  • nrmnm  (24.01.17 23:25:18)
Oluyor. Olmuşluğu çok efenim.

  • hayde bre  (24.01.17 23:25:28)
başlığa göre hayır, içeriğe göre evet.

  • eksisozluk kullanici sozlesmesini okudum  (24.01.17 23:26:10)
Caba gostermez, emek vermezseniz hicbir sey olmaz.

  • kassiopeia  (24.01.17 23:28:23)
hayır. çok istersek, o şeyi yapmak bizim elimizdeyse, korkuyorsak ama yine de çok isteyerek o şeyi yapmaya çalışıyorsak murphy amca engel olmak için elinden geleni yapar. örnekleri yeterince çok değil mi hayatta?

  • m e b  (24.01.17 23:29:00)
evet oluyor. denedim çalıştı.

  • shotgunwoman  (24.01.17 23:29:46)
olmayınca olmuyor.

  • thewizardofearthsea  (24.01.17 23:30:11)
"bizim elimizdeyse" olur, değilse istekten bağımsız olarak olmama ihtimali bir hayli yüksek.

  • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (24.01.17 23:33:33)
Benim isteyince olmuyor valla ne kadar zorlasam da dualar da etsem ters tepiyor

  • bugunolmadiamayarinkesinolacak  (24.01.17 23:48:26)
Yağmur yağıyor ve sen öylece denizi izliyorsun. Bir martı görüyor seni içinde bulunduğu büyük dalganın ardından. Bir dalgaya daha tahamülü yok o an seninle onun arasında. İlk defa lanet ediyor uçamadığına.
Martının sana aşık olması için bir çaba sarfetmedin evet.
Ancak o an denize bakarken bunu dilemiş olabilirdin.

Olur.
Ama yalnızca öykülerde.
  • vonkhar  (25.01.17 00:26:50)
olmaz amk.

ama zamanını, paranı ve enerjini harcarsan ihtimali maksimize edersin, o zaman olabilir.
  • christopher nolan  (25.01.17 00:30:08)
bende oluyor valla. hem de çok sıklıkla. bu gün benim elimde olmayan ama çok istediğim bişey oldu mesela.
çaba sarfetmen lazım tabii. mesela bu günkü olan elimde olan bişey değildi ama biraz benim tavrım, tumum filan da etkli oldu tabii. öyle oturup olsun diye beklemicen yapman gerekenleri yapçan, yani şalışcan. emek yoksa ekmek de yok hesabı.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (25.01.17 00:35:58 ~ 01.02.17 10:13:31)
  • grgn  (25.01.17 00:38:41 ~ 00:39:28)
Olmaz sirf cok istedin diye olmaz her seyi yap yine olmaz

  • bugunolmadiamayarinkesinolacak  (20.04.21 08:57:41)
O kritik adımı atarsan büyük ihtimalle olur. Ama o korku var ya...
Zaten yaptığım bir işi yöneticimin gideceği belli olduğu zaman ilk bana teklif edeceklerini düşünmüştüm. Bir de baktım ki insanlar orada burada o pozisyon için kulis yapmaya başlamışlar. Alakasız, işi bilmeyen insanlar. Bir de laf dönüyor ortalarda "Siyam kedisi iyi güzel de o pozisyon ona 3 numara fazla gelir" diye. O cesareti toplayıp "ben de varım" dediğim için öyle mutluyum ki. Ama tutmasaydı bu sefer işten ayrılmak zorunda kalacaktım. Bir risk vardı yani. Ben de bundan çok korkuyordum.

  • SiyamkedisiZorro  (20.04.21 09:19:22)