neden 12 saat uyuduğum halde uykumu alamıyorum?

şu ana kadar her şeyi denedim. mümkün olabilecek tüm uyku sürelerini. derin uyku vs. işlerine de girdim hatta.

fakat ne yaparsam yapayım, uyandığımda sersemliğimi üzerimden atmak için en az 2-3 saat falan geçmesi gerekiyor. uyanamıyorum yani o 2-3 saatte.

kansızlık vs. yok. tahlil yapıldı, demir hariç tüm değerler normal. onun için de ilaç kullanıyorum.

ne yapmam lazım? başına böyle bir olay gelen var mı?

tıbbi olarak bi sey diyemem de egzersizlikten olabilir. duzenli spor yap derim ben. her sabah esnetme gerdirme hareketleri felan...

  • musella  (24.01.17 20:27:59)
spor +1 yorulmuyor olabilirsin. Ben üniversitede bir dönem 16 saat kadar uyuduğum zamanlar olmuştu hatta uykumu güneş bölüyor diye odaya siyah perde alıp öğlen 2 de dahi gece efekti ile hayatıma devam edebiliyordum ama çözüm koşu ile geldi bana.

  • gozu acik sevisen yahudi  (24.01.17 20:43:46)
içtiğin suyu arttır

  • shotgunwoman  (24.01.17 20:45:36)
B12 in eksik hocam senğn .aynısı bende de vardı..her ay iğne yer kendine gelirsin.

  • pis isler muduru  (24.01.17 20:45:56)
uyku labaratuvarına yatmalısın. neden oldugunu soyleyeceklerdir. şişli etfalde var.

  • anonymice  (24.01.17 20:53:23)
daha ayrintili kan tahlili, yattigin odanin degerlendirilmesi, nem, oksijen, sirkulasyon, isi, isik bunlari hep gozden gecir. pasa kilicini tek gecerim.

  • mavicorap  (24.01.17 21:27:00)
var, depresyondasın. geçmiş olsun.

  • evde liyakat kalmamis  (24.01.17 21:31:40)
cok uyuyorsun. 8,9 saat uyumayi dene

  • matematik koyu  (24.01.17 22:21:26)
Ben de öyleyim.hatta bugün 1 saat az uyudum diye eve gelince2 saat uyumusum.vucudum direnmiyor.

  • bugunolmadiamayarinkesinolacak  (24.01.17 22:46:10)
(bkz: uyku apnesi)

konunun tam tespiti için uyku labraturında bir gece geçirmeslisin.
  • orpheus  (25.01.17 02:44:18)