birden kilo almak

erkeğim, yaş 25.

hayatım boyunca hep zayıftım, birkaç yıl önce spor yapınca 57 kiloya kadar çıkmıştım ama sonra 52 53 kiloya geri indim, buralarda sabit duruyordu kilom.

dün bir tartılayım dedim, 57 kilo olmuşum. birkaç ay öncesine göre neredeyse 4 kilo almışım. kollara bakıyorum, yok. vücuda bakıyorum, yine yok. tartı bozuk değil, kışlık giysiyle de tartılmıyorum.

kronik sağlık sorunum yok (şeker vb gibi), iyi madem kilo aldın kurcalama dediğinizi duyar gibiyim ama bu benim için normal bir durum değil. en son 2014 yılında hasta olmuştum, şu an gayet sağlıklı hissediyorum, şikayetim yok.

acaba o ünlü "her yediğinin üzerinde kaldığı" evreye mi geçti vücut? :)) göbeğim, fazlalık yağım vs yok, uzun ince bir vücudum var. bakıyorum bakıyorum şaşırıyorum, bu 4 kilo nereye eklenmiş olabilir? "kesin tümör var" demek de saçma olacak tabi ama bir anormallik var gibi sanki.

doktora gideyim mi?

tartı bozulmuş olmasın?

  • redlinetheturk  (24.01.17 07:09:30)
@redlinetheturk

annem, babam ve kardeşim de tartıldı, onlarınki aşağı yukarı aynı.
  • hayirsiz  (24.01.17 07:15:02)
Açken tartıl sabah büyüğe çık sonra tartıl

  • fasulyek  (24.01.17 08:36:10)
Bende 25 yaşıma kadar 60 kilonun üstüne çıkmamıştım. 178 boy.
Sonra yerimden kalkamadığım bir işe girdim - 3-4 ayda 80i geçtim. Ama tüm rutinim bozulmuştu. Nerdeyse her sabah 7 gibi kıymalı börek yiyordum . Yemek yemek için işe ara veriyordum bir tek.

Düzeninde bir değişik yoksa arkadaşların dediği gibi açken tartıl , 2-3 kilo fark varsa normal hafta içinde oynamalar oluyor.
  • bnmzz  (24.01.17 09:26:26)