pipoya ve pipo icenlere bakıs acınız nedir?

değerli bir hobi mi? kendini zehirleme mi? ondan bundan gorup ozentilik mi?

bide dısarda pipo ıcen birisini gorseniz ne dusunursunuz?

ben uzun zamandır ıcmıyordum, tekrar basladım. bi kamuoyu arastırması yapayım dedim.

şu ana kadar felsefeci, sosyologlarda bi de almanya da yaşayan amcamda gördüm.

felsefeci ve sosyolog profesör. amcam da çok kafası acayip bir adamdır. bi tane de öğrenci de gördüm, allah ım o kadar itici o kadar gereksiz görünüyordu ki. çocuğu zaten çok özenti bulurdum, kendi üstüne tüy diktiydi.
  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (23.01.17 20:22:59)
hicbir sey dusunmem. icerse icsin, bana da zorla icirtmiyorsa bana ne ki.

  • in vino veritas  (23.01.17 20:27:42 ~ 20:27:58)
bayağı teferruatlı bir olay.
bir ara heveslenip araştırmış, sonra "kim uğraşır bununla" deyip vazgeçmiştim.

  • filteria  (23.01.17 20:33:06)
@filteria

o kadar mesakkatli degil aslında. temizlik ve bakım biraz önemli. doldurmasını yakmasını da hızlı bir sekilde ogreniyorsunuz zaten.
  • anonymice  (23.01.17 20:36:37)
ailede mimar sanatçı ruhlu yaşlı bir eniştemiz içiyor. o yüzden midir bilmem hep daha bi zevk işi olduğunu düşünüyorum. sigarayla aynı klasmanda değil yani benim gözümde.

  • muslugubozukhayrat  (23.01.17 20:36:52)
@muslugubozukhayrat

bir söz var, sigara yakıp atılıyor, ama pipo ömür boyu seninle kalıyor diye. o yüzden sigarayla kesinlikle aynı klasmanda değil.
  • anonymice  (23.01.17 20:38:17 ~ 20:38:58)
bi de evden kokusu asla çıkmıyor. abi sigarayı biraz arındırıyorsun da pipodaki tütün hele aromalıysa kesinlikle çıkmıyor.

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (23.01.17 20:47:56)
@senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine

dogrudur, aşırı duman veriyor.
  • anonymice  (23.01.17 20:49:15)
Yaşını başını almış dayılara baya yakışıyor da arada okulda ders aralarında ve yürürken pipo içtiğini gördüğüm bi eleman var, evlerden ırak.

  • stereoseyfi  (23.01.17 20:58:22)
Gandalf içince çok yakışıyor.

  • orta sahanin beyni  (23.01.17 21:00:35)
bence çok yakışıyor kim içerse içsin.

  • blacksky  (23.01.17 21:26:54)
50'li yaşların falan altındakilerde komik duruyor bence.

  • lancelot du lac  (23.01.17 21:38:03)
Sigaradan, nargileden, purodan farklı gormuyorum.

  • md11  (24.01.17 00:57:47)
yanlarında oturmayı seviyorum çünkü pipo güzel kokuyor. kendim hazırlayıp içmeye üşeniyorum.

  • zgrydn  (24.01.17 01:14:58)