[]

elektronikten anlayan upsin içinden çıkan glass tube use?

Kesintisiz güç kaynağı almıştım. Paketi açtıktan sonra halıda küçük bir cisim gördüm. Üzerinde f4al250v yazısı var. Bu da glass tube fuse diye bir şeymiş. Güç kaynağın icinden düştu desem herhangi bir delik falan yok. Bu nedir arkadaş, cihazın içinde mi olması gerekiyordu, güç kaynağım düzgün çalışmayacak mı, biri aydınlatırsa sevinirim.

Cisim şöyle bir şey: i.stack.imgur.com


 
cihazı deneyip çalıştığını gördüyseniz yedek sigortadır o.


  • masa penisi  (23.01.17 19:46:02) 
bildiğimiz cam sigorta işte, yedek koymuşlardır. 4A standart cam sigorta. eğer UPS'in sağında solunda "FUSE" yazan bir yer görebiliyorsan açıp baktığında bir tane de orada olduğunu görürsün (bakarken fişe takılı olmasın)


  • kimlanbu  (23.01.17 19:54:43) 
bunun aynısı çakmaklık priz'lerinin içinde oluyor. sanırım temel amacı elektriği iletmek tabi ucundaki metal kısım ileri geri oynadığı için iletken malzemeyi silindir cam ile korumuş oluyor sanırım. umarım anlatabildim. yani öyle olmazsa olmaz bir olayı yok.


  • zebragibi  (23.01.17 19:57:36 ~ 19:58:25) 
sorun yok yani? ben de cihazin icinden dustu sandim. onu herhangi bir yere takmam gerekmiyor degil mi?


  • me23  (23.01.17 19:59:13) 
ups bozulunca içini aç. bunun aynısından olacak içeride. onu çıkar bunu tak, büyük ihtimalle çalışacak.


  • lancelot du lac  (23.01.17 21:42:02) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.