şu ülke şartlarında hukuk okumak mantıklı mı?

sb.

saygılar sevgiler.

bana mantıklı gelmiyor. bir çok meslek dalı baskı altındayken böyle zor bir bölümden çıkmak bu politik durumda epey baş ağrıtır gibi.

  • senolll  (22.01.17 21:38:02)
Bunu buraya sorman bile senin sisteme güvenmediğin anlamına geliyor. :)

Bence değil hele ki başkanlık sistemi gelirse temelli adalet diye bir şey kalmayacak zaten.
  • gozu acik sevisen yahudi  (22.01.17 21:41:19)
@senolll @gözü açık sevişen yahudi

ya biliyorum farkındayım ülkede adaletin a'sı yok ama 4 senelik emeğim var. 2 sene adalet okudum 2 senedir de sınava hazırlanıyorum 4 senelik emeğimi yakmak istemiyorum aynı zamanda da hukuk okusam bana getirisi ne olacak diyorum görüyoruz parası olan adalet satın alıyor öyle bi ikilemdeyim. başka bölüme de geçişimiz yok hof ya :/
  • pomaks  (22.01.17 21:41:45 ~ 21:44:00)
İs meslek para acisindan bakarsan tip, pilotluk gibi en gecerli alanlardan biri

  • alttaraf  (22.01.17 21:42:29)
mantıklı.
hukuk okuyorum.

  • eksisozluk kullanici sozlesmesini okudum  (22.01.17 21:42:56)
hukuk bölümü resmen bir balon artık.

  • qazaqwsx  (22.01.17 21:43:41)
Yanitini simdi gordum, kesin devam et, hukuku bitir, adalet sisteminde malum nedenlerle muthis tasfiye var, biraz zorlayarak hakim/savci kadrosu hic zor degil,
Daha 3-5 zaman oncesi rus kari bulacam diye sohbet sitelerinde takilan bi avukat tanidigim bu sayede su anda yargitayda hakim, ama ufagindan da olsa bi ak torpil lazim tabi ki..

  • alttaraf  (22.01.17 21:45:49)
çok aşırı şekilde avukat enflasyonu var ülkede. çoğu avukat hukuktan bihaber işine geldiği gibi yorumluyor hukuku. savcı, hakim falan hiç girmiyorum onlar tamamen taraf zaten. önlerini ilikleyen vs. tamam hukuk her zaman herkese lazım da şurada 3 ay sonra başkanlık gelse hukuk mukuk allah rahmet eylesin. tek ağız ne derse onu yapacak herkes. işte bu yüzden istemiyorum ama öte yandan 4 senemi de öldürmek istemiyorum :/

  • pomaks  (22.01.17 21:46:14)
Okuma, 2009 girişliyim keşke duz bir öğretmenlik okusaydım, hukuk bilmeyen insanların sana cok biliyor gibi diklenmesi de cabasi. Artı olarak aşırı mezun var kalite yerlerde.

  • cabiday  (22.01.17 21:47:34)
sıfırdan başlamak konusunda birşey diyemem fakat eğer okuyorsam kendimi küçüklü büyüklü insan hakları mücadelelerine davalarına verirdim çok kazanamaz ama idealist yaklaşırdım

  • freebird5406_2  (22.01.17 21:58:46)
eski kız arkadaşım hukuk mezunu, mezun olalı 2 sene olacak halen iş arıyor, çok mezunu var ve tanıdıgım diğer hukukçular asgari ücretin bir tık üstüne çalışıyorlar.

  • mirty  (23.01.17 00:06:46)
ielts'den 7-8 alamayacaksan okuma asgari ücret civarına çalışırsın. ayrıca krem peynir +1. yurtdışında daha çok geçerliliği olan meslekler edinmeni tavsiye ederim.

  • jangbogo  (23.01.17 00:10:04)
2 senelik avukatım, pişmanım.

Hukukla alakası olmayandan ve hala hukuk öğrencisi durumunda olandan tavsiye alma. Mesleğin içindekiler bilir gerçekleri. Para konularının dışında da çok ciddi sosyal sıkıntılar söz konusu. Bilgisayar vs okumadığım için pişmanım valla.
  • sansli pipi  (23.01.17 06:28:15)