tc ye halifelik gelir mi

gelir halkın çoğunluğu böyle olduğundan gelir

Yeni bir hüloğ vakası :) www.youtube.com

İkinci Hüloğ vakası. . www.youtube.com

Yeni bir dunya liderimiz olur kimsenin siklemedigi. Yoksa halife zirilyon tane. Kimin sikledigi ise malum.
Sorunun cevabina gelirsek; hasmetlinin istiyorum demesi kafi.

  • allah yazdiysa bozsun  (22.01.17 09:43:50)
halifenin gelmesi sadece türkiyeyi degil dünyadaki bütün müslümanları bağlar. gelme ihtimali (yakın zamanda olmasa bile) büyük ihtimal var. biraz tarih ve din bilgisi ile bunun işaretleri hissedilebilir.

  • 1adam  (22.01.17 10:20:51)
Halife gelirse müslümanları birleştiremediği gibi taraf seçmek zorunda kalıp işleri iyice karıştıran, en iyi ihtimalle, etkisiz bir makama dönüşür.
İzlemek zevkli olabilir.

  • kargn  (22.01.17 11:49:38)
Halifelik olayını Türklerden başka hiçbir müslüman toplum siklemiyor, halifelik halihazırda kullanılıldığında da Osmanlı padişahları cihat ilan ettiğinde Araplar da siklememiş İngilizlerle ittifak kurmuşlardı müslüman Osmanlı'ya karşı. Yani halifelik gelse bile RTE'nin hayal ettiği müslüman toplumların liderliği gibi bir şey olmaz o olay zaten 4 halife sonrasında ortadan kalktı, ondan sonra her toplum kendi çıkarları doğrultusunda hareket etti. Halifelik bugün yürürlüğe girse, ki tekrar gelmesi çok zor bir şey değil TBMM'de yapılacak bir oylamaya bakar, global anlamda olumlu bir etkisi olmayacağı gibi bir de bu çağda ne halifeliği amk diye taşak konusu oluruz. Bilime yatırım yapmak varken hala halifelik falan hayali kurmak da ancak bizim gibi sığır toplumlara yakışan bir hareket olurdu, bizim çomarları mutlu etmekten başka bir işe yaramazdı.

  • angelus  (22.01.17 12:21:09)