sizce bunlardan hangisi farklıdır??

bugün finansbank'ın sınavına girdimde bir soru vardı sorulan, o da şuydu.

aşağıdakilerden hangisi farklıdır?

süt
likör
ayran
meyve suyu
limonata

sizce ne bu? ben likör yaptım ama süt diyende var.

neden süt olsun ki, likör alkol nedeniyle farklı

  • reeper redeemer  (27.12.09 00:36:29)
evet bende aynı mantıkla yaptım, çoğunluk süt ile likör arasında kalmışmış, süt yapanlarda olmuş, hatta likörden çok süt yapan var. ama ne gibi bir mantıkla süt, ben çözemedim.

  • dream  (27.12.09 00:39:03)
herhangi bir işlemden geçmediği varsayılırsa elbette süt.

  • nerede o eski bayramlar  (27.12.09 00:41:54)
"Süt dışındakiler mamul (imal edilmiş), bazı şeyler de katılarak üretilmiş. Süt inekten çıktığı haliyle duruyor." diye düşünmüş olabilirler.

  • uyuklayankedi  (27.12.09 00:43:33)
o mantıkla baktığımızda süt de pastorize edilme vs. gibi işlemlerden geçirilebiliyor; ancak bir limonu sadece elinize alıp sıktığınızda mevye suyu elde edersiniz, bir işlemden geçirmeye gerek olmayabilir yani..

  • reeper redeemer  (27.12.09 00:48:10 ~ 00:48:43)
@reeper redeemer doğru aslında. meyve suyu denince doğrudan kutudaki meyve suları geldi aklıma.

  • nerede o eski bayramlar  (27.12.09 00:52:28)
bu kadar çelişkili bir soru nasıl sorulur anlam veremiyorum, ordan baksan başka burdan baksan başka..tey allah'ım yaa kalkıp bi de bu soruları özel kurumlara hazırlatıyorlar.

  • dream  (27.12.09 00:55:22)
süt ayran meyve suyu limonata hepsi soft drink yani alkolsüz. ben olsam ben de likör işaretlerdim. ama finansbank bu mantıkta soru sormaz. o yüzden büyük ihtimal süttür.

  • ayiadam  (27.12.09 01:05:06)
bu tarz sorularda genelde fazla derinlere dalmadan akla ilk geleni işaretlemek esastır.
otorite değilim ama direk likördür bence cevap.

  • şehnaztango  (27.12.09 01:07:47)
Süt de sağılıyor. İşlem var.
Doğru cevap likör bence.

  • pichoscosama2  (27.12.09 01:13:46)
likör hariç hepsi tüm yaştan insanlara satılabiliyor. likör ise sadece belli yaşın üzerinde bir kitleye satılabiliyor. likör hariç hepsinin reklamı yapılabiliyor, likörün yapılamıyor. yani banka böyle şeylere bakar bence. içinde ne var ne yok bakmaz.

  • ayiadam  (27.12.09 01:21:29)
süt denilen şey bazı dişi hayvanlarda salgılanan bir sıvıdır. diğerleri insan eliyle üretilmiş-hazırlanmış içecekler.

  • durdenist  (27.12.09 02:10:52)
likör hariç diğerleri doğaldır.

  • nalmes  (27.12.09 04:52:35)
katkısızlık açısından bakılırsa süt, alkol açısından bakılırsa likör, yazım açısından bakılırsa meyve suyu (iki kelimeden oluşuyor). benim gönlümde sütün yeri ayrıdır o başka... bu durumda süt 2 oy alıyor ve doğru yanıt olmayı hak ediyor :)

  • BloodGroove  (27.12.09 07:27:05)
likor aldatmaca olsun diye konmus. bence de direk sut. diger hepsi karisim cunku.

  • bir varmis bir yokmus  (27.12.09 11:39:41)
bence likor.
ayrıca finansbankı sordugu bu dandik otesi soru icin tebrik ediyorum.

  • berrak sudaki kırmızı balık  (27.12.09 12:41:20)
dandik değil de, doğru ya da yanlış cevabı olmayan tarzda sorulardan olabilir..

cevaplayan kişinin kişisel özelliklerini anlamaya yönelik (tamamen atıyorum; süt diyenler duygusal ve içine kapanık profile sahip insanlar olurken, likör diyenler daha girişken ama bir o kadar da kontrolsüz olabiliyor falan gibisinden)
  • reeper redeemer  (27.12.09 12:50:20)