taharet muslugu takma

birgün böyle bir başlık açacağımı düşünmezdim ama kaderde bu da varmıs. arkadaşlar ben bunu söktüm yenisini de taktım. soru şu hortum kısmı takarken kıvrıldı yani düz gitmek yerine kıvrık duruyor, umarım anlatabilmişimdir, bunun sakıncası ne olabilir? böyle bırakayım mı, tekrar düz takmaya calışayım mı?

kıvrık kısım basınç altında kalmayacaksa sorun yok. yani hortumun bi ucu her zaman açıksa sorun yok. yani hortumun bir tarafı şebekeden gelen basınçlı hat, diğer ucu musluğa bağlı ise bu basınç altında kalacağı anlamına geliyor. e yani

  • sttc  (21.01.17 20:20:09 ~ 20:20:21)
e yani?

  • balpolen  (21.01.17 20:24:15)
işte anlamadığım için açıkladım. bu hortumun bi ucu sürekli açık mı?

  • sttc  (21.01.17 20:26:38)
hayır, bu taharet musluğu. bir ucu ana hattan gelen suya, digeri ise klozete baglı

  • balpolen  (21.01.17 20:29:21)
hayırsa uygun değil. hortumu burup monte etmeye başla, sıktığında normal düz şekilde olsun.

  • sttc  (21.01.17 20:30:03)
bu konuda tecrübeli misin? yani bu cevabı mantık yürüterek mi veriyorsun, tecrübelerine göre mi?

  • balpolen  (21.01.17 20:31:57)
muslugunuz hayırlı olsun.

kıvrıklık bir sorun teşekkül etmez. Maksimum daha az basınçla daha az su gelir.
  • anonymice  (21.01.17 20:36:13)
makine mühendisiyim, 3 senelik de bakım mühendisliği tecrübem var. bunlara dayanarak söylüyorum ki kıvrık hortum basınç altında daha hızlı aşınır. riskli. daha inandırıcı oldu mu?

kıvrıktan kastım aslında burulmuş hortum:

uygun değil:
www.hozelock.us

uygun:
ae01.alicdn.com
  • sttc  (21.01.17 20:47:21 ~ 20:49:51)
yahu açınca su geliyorsa sıkıntı yok. düğüm gibi olmaması tabi normal kıvrılmadan bahsediyorum

  • cekilmis gayfe  (21.01.17 20:54:58 ~ 20:56:00)
tmm, benimki yukardaki gibi kıvrık değil zaten, o baya burulmuş

  • balpolen  (21.01.17 20:55:24)