Macaristan'da üniversite okuyanlar yardımınıza ihtiyacım var

arkadaşlar macaristanda üniversite okumayı düşünüyorum.
Lisans için yıllık ne kadar harç isteniyor.
denklik programı önemli mi.
aylık gideriniz kaç tl ve yaşam kalitesi ne durumda

bu 4 sorunun cevabına çok ihtiyacım var.
googleda'ki forumlarda okuduklarım oldukça saçmaydı her biri farklı şeyler söylemiş.

yanıtlarsanız çok sevinirim.

ozur dilerim ama gercekten sunlari www.studyhungary.hu su siteden bulacak ingilizceniz, hevesiniz olmasi lazim oncelikle.

  • lanc  (21.01.17 16:06:35)
Ben gönüllü olarak Budapeşte'de kalmıştım, o yüzden üniversite konusundaki sorularını cevaplayamacağım ama yaşam kalitesi daha güzel bence, öğrenci olarak BP yaşanacak yer, hayat tutarları, yemek vs. ucuz, parası Türk parasına yakın. Daireler merkezde olmasına ya da metro/tramvaya olan yakınlıklarına göre aylık 250-300 euro olarak değişiyordu sanki ama bunlar Erasmus'ların tuttuğu odalardı, daha ucuza bulabilirsin bence. Ulaşım çok kolay, aylık sınırsız, her şeye binebildiğin öğrenci akbili 95 lira mı neydi. Bence okunur ama gerçekten okuyana da sormak gerekir. O yüzden ben BP'de yaşanır deyip gideyim.

  • EyLüL Kizi  (21.01.17 19:45:00)