apartman yoneticiligi. hukuksal sorular

selam genc avukatlar.
istanbulda 22 dairelik bir apartmanin yoneticisi annem. 30yillik bir apartmanda yasiyoruz. aidat 15 lira.
ve 3-4 kisi haricinde kimse aidat otememekte. ki 5yildan fazla odemeyenler var.

ayrica cati coktu cokecek catida insanlarin petrol kazanlari atil vaziyette durmakta. en ust kattaki 3 daire sakinin evinin tavanina su akmakta her yagmurda.

simdi sorum su belediyeler disaridan apartman yoneticisi atamakta. bu nasil basvuruluyor? annem tek basina gidip yonetimi verebiliyor mu illa imza filan mi toplamasi gerekiyor?

bu sorumsuzluktan nasil kurtulabilir bu ev sahiplerine ne gibi yasal yaptirim yapma sansimiz var basimiz agrimadan?

Avukatların yaptığı resmi yöneticilik firmaları var. Fiyatlar yüksek ama çatır çatır işleri yürütüyorlar. Vermeyenşeri icraya verebiliyorlar

Sanırım apartmanın belli çoğunluğunun onayını alırsa diğerleini bağlayacak kararlar alabiliyorlar
  • efruz  (19.01.17 20:12:12)
@efruz yonetici olarak kimseye sormadan gidip bu avukatlarla anlasabiliyomuyuz?

  • seljax  (19.01.17 20:23:54)
HAyır tabii ki de. Resmi şekilde apartman toplantısı yapılım onlar yönetici tayin ediliyor. Karar defterine imzalar atılıyor sakinşerce. Sonra başlıyor görevleri

  • efruz  (19.01.17 22:51:34)
fakat soyle de bir durum var, siz toplanti yaparsiniz, kimse gelmez, bir daha yaparsiniz, kimse gelmez, bunun bir sayisi vardi sanki, ondan sonra tutanak tutuluyor. bundan sonrasini tam bilmiyorum ama bu sekilde apartmandaki insanlar gelip mudahale etmiyorlarsa anneniz de kurtulabilir bu isten.

  • mavicorap  (20.01.17 00:05:04)