çocukken ufak bi oyunumuzda kullandığımız bitki

bir bitki vardı böyle yeşil renkli, buğday başağına benzeyen. başını koparır yere koyardık, avcumuzu da üstüne kapatırdık. sonra elimizin üst tarafını diğer elimizle okşadığımızda bu bitki elimizin altından dışarı doğru çıkardı. neydi bu :)

pisi pisi diyorduk ona, pisi pisi otuymuş

  • freebird5406_2  (19.01.17 14:41:21 ~ 14:41:51)
@freebird5406_2 bu galiba yabani arpa gibi bir şey. bu dediğim yani evet benim sorduğum buydu.

  • pilavmaker  (19.01.17 14:51:04 ~ 14:51:45)
sagli sollu minik minik o diken gibi yapraklarin hepsini govdeyi kirmadan koparmayi basarabilirsen dali yastiginin altina koyup dile dileme muhabbeti de vardi.

  • jimicik  (19.01.17 14:55:32)
@jimicik, bizde aynı muhabbet, kim uydurduysa, 'evleneceğin kişiyi rüyanda görürsün' şeklindeydi. Küçükken evlenme meraklısı olduğum için hep yapardım.

  • peggy  (19.01.17 15:17:59)
Hordeum murinum, pisipisi otu olarak türkçeleştirilmiştir.

tdk:
pisipisi otu
isim, bitki bilimi
Buğdaygillerden, tarla ve yol kenarlarında kendi kendine biten bir tür arpa (Hordeum murinum)
  • d e j i n  (19.01.17 16:31:28)