bankada kara para aklama departmanında çalışan

ya da çalışan tanıdığı olan var mı ?

hsbc'den mülakat teklifi aldım bu departmanda başlamak için. nasıldır nedir ne değildir çalışılır mı ? ne diyorsunuz

çalışılır, süper iş hatta filmlere bile konu olursun.

  • tosunpasa  (17.01.17 17:05:54)
sigortayı kaçtan yatırdıklarını ve sabah/akşam servis imkanı olup olmadığını sor.
bir de adli bir durumda "temiz iç çamaşırını herkes kendi mi getiriyor?" diye sorabilirsin.

  • sansli pipi  (17.01.17 17:16:44)
Arkadaşın sormak istediği AML (Anti-Money Laundering) departmanı. Her bankada olması gerekli bir bölüm. Ben bankada çalışmıyorum, ama bu konuyla ilgili başka bir kurumsal şirkette çalışıyorum.
Nihayetinde banka müşterisi hakkında soruşturma yapacak, nakit akışının kontrol altına alınması ile ilgili her bankanın belli kuralları vardır. Yasal zorunluluklara hakim olup olmadığınız sorgulanacak. Yabancı diliniz sorgulanacak. HSBC'de daha önce çalışmış bir arkadaşımla AML bölümü hakkında konuşmuştuk. Bir müşteriyi veriyoruz 1-2 haftada ancak clearance veriyorlar demişti.

  • SiyamkedisiZorro  (17.01.17 18:04:29)
Ahahahah böyle sorunca çok komik olmuş hala gülüyorum:D

Siyamkedisizorro güzel açıklamış zaten
  • rodriguez2  (17.01.17 19:15:09)