Darılacak ne var?

x kişisi (kredi ödüyor, arabası yok. işe toplu taşımayla gidiyor)

y kişisi (birkaç yıl önce sıfır olarak aldığı arabası var. işe arabayla gidiyor)

y: hadi amaa sen de araba al, ne zaman alıcaksın?
x: kredi bitince anca belki, bilmiyorum.
y: al yaa şöyle 2-3 binlik bir şey. Pata pata pata paaaaat, anlarız ki x geliyor ahahaha..
x: ...

Bunda darılacak/alınacak ne var? Arabasızlar özellikle, ne düşünüyorsunuz? Kötü mü espri?

eli yüzü düzgün bisikletler 2-3 bin zaten. y baya bildiğin ezmiş karşısındakini. x biraz da alıngan bir insansa gayet normal darılması.

edit: oha o espri miymiş? şimdi farkettim. y yaptığı terbiyesizliğin espri olmadığını bilmeli.
  • nrmnm  (15.01.17 23:31:02 ~ 23:38:07)
y biraz ayıp etmiş.

  • theseachange  (15.01.17 23:32:17)
y ayıp etmiş.

  • zentiva  (15.01.17 23:33:20)
y biraz gevşek sanki.

  • bruceandwayne  (15.01.17 23:34:40)
y kişisi kimse saçmalamış. Adamın durumu yok demek ki bu salakça ısrar neden? Sana ne karşıdaki insanın araba alıp almamasından? Ayrıca gerizekalı gibi "dünyadaki her bir bireyin arabası olmalı yeaa" modunda bir tavır sergileyip toplu taşıma kullanan adamı kötü hissettirmek ne aptalca bi şeydir.

Ben baya sinirlendim şu anda. x olsam dev laf sokar ilişkimi de çok net sınırlardım bu insanla. Şunda darılacak ne var diyorsun, sana da yuh olsun. y sensen hiç bi şey diyemiyorum zaten. Espri değil bu salaklık.
  • buff  (15.01.17 23:35:44)
y boktan bir espri yapmış
x alınmakta haklı

  • burya  (15.01.17 23:35:51)
Y espri yaptığını zannetmiş. Densizin biri kendisi

  • kaymaktutmayansicaksut  (15.01.17 23:36:03)
ayıp etmişsin

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (15.01.17 23:37:06)
Y'nin yaptığı şaka değil olsa olsa patavatsizlik olur.

Maddi durumunun iyi olmadığını bildiği birine neden böyle bir espri yapar ki insan?
  • fraise  (15.01.17 23:38:29)
Y densizlik etmiş. Arkadaş ortamındaki lüzumsuz itici tipler olur ya onlar gibi.

  • aquarium  (15.01.17 23:39:01)
bunda darılacak bir şey yok, ben olsam alınmam güler geçerim.

  • köstebek kurabiye  (15.01.17 23:40:19)
kendi arabası olmasa problem yok ama kendisi iyisini alıp diğerine kötüyü önerip üzerine bir de dalga geçince haklı olarak alınılabilir.

yakın arkadaşım dese küfreder geçerim ama yakın değilse uzaklaşırım.
  • bohr atom modeli  (15.01.17 23:40:23)
y yavşağın y'si mi?

  • nickimin hakkini veremedim  (15.01.17 23:42:29)
anlarız ki x geliyor ahahaha
kısmında ben olsam ağzına yüzüne vururdum. espri böyle yapılmaz. hele karşıdakini ezerek yapılmaz.

  • gotic  (15.01.17 23:44:08)
y embesil ve mümkünse espri kasmasın
darılmazdım ama itin götüne sokardım

  • cekilmis gayfe  (15.01.17 23:47:41)
Arakadaşlıl seviyesine bağlı. Çok yakınsan alınacak biley yok, ancak sadece iş arkadaşıysa sıkıntı

  • stiletto heel  (15.01.17 23:50:57)
çok samimi bir arkadaşlık yoksa x kişisi darılır.

arada dargınlık olmasa bile y kişisinin yaptığı espri filan değil hadsizlik.

bizim insanımız böyle, denge ve usül bilmez, yakın olduğu kişiye böyle dangozluklar yapmayı samimiyetten yea diye olumlar.
  • wilhelmwasmuss  (15.01.17 23:52:31)
Y komik değil, itici.

Ayrıca arabasiz ne ya hu, allahsız gibi.
  • Apocalypse  (15.01.17 23:53:24)
Y tam bir gevşek

  • razvan rat  (15.01.17 23:54:11)
Y x'i ezmis bariz bir şekilde. Gotos y. Uyuz oldum ibneye.

  • all girls dream  (15.01.17 23:58:20)
y ezme amaçlı yapmış. ben olsam y ile takılmazdım

  • freetakilir  (16.01.17 00:06:28)
Y ağır öküzlük yapmış. X alttan almis, sabırlı karaktermis.

Y sen değilsin belki ama bunda alınacak ne var diyerek y nın tarafına geçmişsin soruyu sorarken.

Bi kere kardeşin bile olsa parasal konularda konuşulurken dikkat edeceksin yani, nedir bu
  • nucleon  (16.01.17 00:08:19)
y gereksiz bir kişiliğe benziyor.
x pasif bir insan olarak mı görülüyor toplumda?

  • eksisozluk kullanici sozlesmesini okudum  (16.01.17 00:09:08)
y yavşağın kısaltması heralde.

  • mrthany  (16.01.17 00:11:03)
allah allah bence komik ya ben güldüm::

yani mrb mrbdan öte olduğum biri bunu bana söylese skjksfgdf piç der geçerim. söyleyiş tarzı önemli gerçi. taylan tipli biriyse, taylan tadında bunu söylediyse çok itici gelebilir. ama samet tarzında biriyse komik bence.
  • ack3000  (16.01.17 00:11:21 ~ 00:12:08)
Alınacak ne var anlamadım. X'in gerçekten hurda bir arabası yoksa alınması gereksiz. Y'ye "olm krediyi ödüyorum otobüs parası zor yetişiyor araba diyon gafasız mısın yoksa salağa mı yatıyon yav hayırdır demeyip bir de hüzünlendiyse tam bi sünepeymiş bu arada. Arabasızlık eli darda olmak üzülürecek utanacak şeyler değil.

  • herp  (16.01.17 00:17:31)
5bine golf mk1'ler var. eski arabalar da patapata gürültü çıkarıyor gelirken anlaşılır gerçekten. burada sesiyle dalga geçilen eski arabanın kendisi dışında alınacak kimse yok. bana söyleseler "hehe olur" derdim geçerdim. x kendi içinde arabasızlığına üzülüyormuş demek ki.
olur böyle şeyapmayın art niyetli bir sohbet değil

  • buhebu  (16.01.17 00:26:13 ~ 00:33:58)
bir kaç kere okudum espri kısmını anlamadım

  • uzman pratisyen  (16.01.17 00:49:41)
y sıçmış, sıvamasa iyi. bir özür gerek.

  • cekingen fil  (16.01.17 01:07:26)
y cok net oc

  • tiarwain  (16.01.17 01:14:33)
arabam 91 model. senelerdir kullanıyorum, bunun benzeri muhabbet çok dönüyor eğlenip geçiyorum. bana hala bu kadar tepki tuhaf geliyor. bence biraz kompleks işi

  • ack3000  (16.01.17 01:18:25)
aradaki samimiyeti ve y'nin niyetini bilmeden doğru bişi söylemek zor. ben x olsam ve y yakın dostum olsa darılmam, gülerim.

  • elinde tivit  (16.01.17 01:36:35)
y ayıp etmiş.

  • chitosan  (16.01.17 01:51:51)
buna alınan hanım evladıdır, kompleksin yoksa güler geçersin
kompleksliysen hayat sana zor zaten

  • hopp  (16.01.17 01:54:23)
y'yi görsem hayatta selam vermem.

  • empty man  (16.01.17 01:56:20)
sorun espri'de bence değil, y'nin üstüne vazife olmayan bir şekilde borcu olan adama (ya da olmayan fark etmez) araba al demesinde. sana ne be? çok gıcık olurum böyle her b.ku üstüne vazife gören tiplere.

  • kassiopeia  (16.01.17 02:22:45)
Y sen kim kopeksin...

  • all girls dream  (16.01.17 02:26:23)
x de fakir be abi şimdi y'ye de çok yüklenmeyin. (y 'nin bi arkadaşı)

  • mungojerry  (16.01.17 03:27:34)
ne komik bir espri ne de uygun.

y kişisi x kişisinin maddi yetersizliğini bilerek böyle gereksiz bir espri(!) yapıyorsa x kişisi darılmasın da ne yapsın?
  • fragile lady  (16.01.17 13:50:03)
komik değil düşüncesiz, zekasız ve seviyesiz.

  • piremses  (17.01.17 08:20:10)