Stadlarda kale yanındaki reklamlar sanal mı gerçek mi?

Hani televizyondan maç izliyoruz ya, kalenin yanlarında üç boyutlu yazılı reklamlar oluyor, bunlar gerçek reklam afişleri mi yoksa sadece televizyonda görülmesi için oluşturulan dijital görüntü mü?
Sahanın dört kenarındaki panel ekranlarda kayan reklamlardan bahsetmiyorum bu arada.

Hani sokak sanatçıları var ya, bir açıdan baktığın zaman boyutlu bir resim görüyorsun ama başka bir açıdan baktığında saçma sapan bir görüntü oluyor. O bahsettiğin reklamlar da kamera açısına uygun şekilde tasarlanmış, yere serilen reklamlar. Direk zeminin üzerinde. Dikkatini çekmiştir belki, futbolcular üzerine basabiliyor.

  • ben ne dedim  (15.01.17 22:37:16)
@ben ne dedim: Evet, dikkatimi çekmişti ama ben teknolojinin çok ilerlemiş olduğunu düşünüp gömülü, gerçekçi reklam sanmıştım filmlerdeki gibi. :)

  • m e b  (15.01.17 22:42:59)
kaleci vuruşlarında kaleci üstüne çıkınca anlıyorsun. baya bildiğin halı gibi bir şey o.

  • nrmnm  (15.01.17 22:55:28)
Laylon o.

  • la rana  (16.01.17 00:41:47)
Sadece belli bir açıdan bakarsan 3d gibi görünüyor, şurada güzel örnekler var:
www.noupe.com

  • mikro patlama  (16.01.17 00:42:11 ~ 00:44:01)
bizdekiler gerçek, branda gibi birşey. hollanda ligindeki bir maç özetinde denk gelmiştim sanaldı orada, fark etmek imkansız ancak, pilot harici kamerada o reklamı orada görmeyince farketmiştim bende.

  • deluhathol  (16.01.17 00:51:22)