[]

kedi ateş ölçmesi ve hijyen

bugun kedimi daha önce gitmediğim bir veterinere götürmek zorunda kaldım. parazit aşıları yapıldı bir de genel muayene ediyim dedi. daha sonra ateşini ölçmek için rektuma ateş ölçer koydu gayet iyi durumu. ancak bu ateş ölçeri koyarken temizlediğini görmedim, her hayvana aynı ateş ölçeri koyup hijyeni nasıl sağlıyorlar. daha önce temizlendi mi temizlenmedi mi içim hiç rahat etmedi. siz ne dersiniz ? temizlenmedi ise hastalık bulaşması çok olası değil mi ?
 
ölçtükten sonra dezenfektan ile temizliyorlar. ben özellikle izlemiştim.


  • cedex  (15.01.17 19:04:46) 
Alkolle silip kenara koyuyorlar. Biz insanlarda hem önce hem sonra siliyoruz daha garanti olsun diye ama o da bir seçenek.


  • Lim5  (15.01.17 19:35:20) 
ben temizlediğini görmedim yani. temizlemediğini varsayarsak hastalık kapma olasılığı yüksek ama değil mi ?


  • oscar  (15.01.17 19:47:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.