Değişimi seviyor musunuz?

Soru başlıkta. Öylesine, merak ettim.

hayır sevmiyorum.

rutinlik, monoton, düzen, tertip, istikrar ve simetri manyağıyım. taktım otomatiğe gidiyorum, sürprizleri sevmiyorum.
  • halitkin  (15.01.17 17:45:35)
Aklıma mantığıma ve gönlüme uyduğu sürece evvett!!! :)

  • yaren  (15.01.17 17:45:45)
çok severim

  • powerpufgirl  (15.01.17 17:47:26)
Birlikte degismeyi seviyorum. Tek basina degisince olmuyor.

  • thewizardofearthsea  (15.01.17 17:48:00)
Hayır. Gelişim belki

  • hasmetizm 2046  (15.01.17 17:48:54)
Hayır.
Değişiklik ve yenilikten hiç hoşlanmam.
Teknolojinin gelişmesi bile beni rahatsız eder.
Eski eşyaları kullamayı tercih ederim.
Sürekli bir şeylerin moda olmasından ve çevrenin ona göre şekillenmesinden nefret ederim.
  • mutekebbir  (15.01.17 17:49:39)
haşmet güzel demiş... değişimi değil de gelişimi severim. ağacın büyümesini severim ama başka bir yerde başka bir ağaç görmeyi sevmem mesela. daha doğrusu sevmem değil de huzursuz hissederim biraz. değişimi pek sevmiyorum.

  • der meister  (15.01.17 17:50:19)
Evet

  • icelik  (15.01.17 17:52:12)
olumluysa evet olumsuzsa hayır.

  • theseachange  (15.01.17 17:55:39)
aslında içgüdüsel olarak çoğu insan değişim sevmez, alışkın olunanı, bilineni sever; çünkü değişim bilinmezlik ve risk içerir, bu da bilinçaltı için tehlike demektir. önceden çok daha fazla dirençliydim değişime karşı şimdi daha rahatım
rutin bilindik olanı da severim
bu arada değişimden ziyade gelişim benim de favorim
  • limoncello  (15.01.17 18:02:27)
değişimin ne konuda olduğu önemli tabii ki. Bazen değişim "yeni" demek oluyor ve ayrı bir motivasyon umut heyecan demek oluyor. bazen değişim hali hazırdaki güzel şeyin / alışılan durumun gitmesi oluyor üzüyor ya da en azından geriyor.

Ancak genel anlamda değişim her zaman lineer bir çizgi de ilerlemiyor ve değiştiği durumuda içine katarak başka bir şeye dönüşüyor her zaman kaldırması kolay bir şey değil. Her zaman hoş gelen bir şey değil benim için.

Zamanını bilen değişimler en güzeli.
  • qazaqwsx  (15.01.17 18:07:39)
Hiç sevmem. Hatta birçok konuda değişimden nefret ediyor bile olabilirim. Hayatımdaki hemen hemen her şeye aşırı bağlanma huyum var sanırım. Bir şeylerin değişme ihtimali bile beni huzursuz ediyor.

  • ms brownstone  (15.01.17 18:09:23)
evet ama basta aci veriyor.

  • eksisozluk kullanici sozlesmesini okudum  (15.01.17 18:14:50)
Hiperadaptasyon sorunu olan biriyim. Her konuda önce değişim yaşamamak için kırk dereden su getiririm; değişim olduktan sonra sanki tüm hayatımı o şekilde yaşamışım gibi devam ederim.

Sanırım bu durumda değişimi sevmiyor ama kolay adapte oluyorum.
  • fraise  (15.01.17 18:15:42)
Değişimi sevmek ya da sevmemek arasındaki noktadayım: kabul ediyorum.
Çünkü değişim tek bir doğrultuda ilerlemiyor yukarıdaki arkadaşların belirttiği üzere. İstediğimiz, beklediğimiz yönde olduğu gibi onaylamadığımız yöndeki değişimle de karşılaşabiliyoruz. Bu yüzden değişim hakkında yekten bir karar verilecekse onu kabul etmek en doğrusu diye düşünüyorum.

  • gkct  (15.01.17 18:22:41)
sevip sevmediğimi anlayacak ya da bununla ilgili seçim yapacak fırsatım olmadı ama çabuk adapte olduğumu söyleyebilirim.

  • fallopian  (15.01.17 18:29:36)
Seviyorum.

  • Apocalypse  (15.01.17 18:30:12)
sevmiyorum

  • chatrefhill  (15.01.17 19:03:18)
Kendi kontrolüm dahilinde değilse sevmiyorum. Kendi kontrolüm dahilinde, şevkle yaptıysam bayılıyorum.

  • devilred  (15.01.17 19:15:33 ~ 19:16:19)
elbette. sürekli bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünüyorum, uzun süre bir en ufak bir değişim olmazsa daralıyorum. değişim olmazsa, hep aynı kalsak ne anlamı kalır yaşamanın.

  • lesmiserables  (15.01.17 19:22:36)
Benim istediğim, planladığım bir değişimse elbette severim. Zaten değiştirebileceğimiz pek az şey var, o şeylerden birinde ciddi bir değişim yaşamak heyecan verici, iyi hissettiren bir durum. Ama benim dahil olmadığım bir değişim varsa bundan pek hoşlanmam ve hatta rahatsız olurum.

  • harvey  (15.01.17 19:25:15)
hasmetizm +1

  • tuzumkuru  (15.01.17 20:29:13)
hiç sevmiyorum. stabil hayattan inanılmaz keyif alıyorum. elimden gelse kıpırdamıcam bile.

  • senialanaglasinalsinsikinicaliyabaglasin_yine  (15.01.17 20:57:37)
seviyorum

  • nucleon  (15.01.17 21:02:19)
fiziksel evet ruhsal hayır. dış görünüşümle sürekli oynarım ama fikirlerim düşüncelerim genellikle stabildir.

  • shotgunwoman  (15.01.17 23:36:53)
öncesinde çok korkuyorum sonrasında ise umarım hep böyle kalır diyorum yani zor alışıyorum kolay vazgeçemiyorum.

  • qazedcsrfvtyhngujmkol  (15.01.17 23:45:14)
Bayılırım.

  • köstebek kurabiye  (15.01.17 23:47:02)
severim.

  • fragile lady  (16.01.17 13:54:08)
elimde dovmesi var kocum

  • tiarwain  (16.01.17 13:55:33)