100 küsur yıllık singer dikiş makinesi

nadir bir model değil, ama çok eski gerçekten, üstündeki numarasından doğrulanabiliyor.
ne kadar fiyat biçilebilir fikriniz var mı?
teşekkürler.

@ asilov ciddi cevap vermemiş ya da sorunu anlamamış sanırım. fikrim yok ama iyi para eder, harap durumda değil ise

  • oscar  (14.01.17 15:39:28)
evet ya teknoloji değişti. antika olarak diyorum ne fiyat biçilebilir :)
çalışıyor bu arada. almanlar malum.

  • sibertenik  (14.01.17 15:39:49)
ebay'de baktım. 1900'lü yılların başında imal edilmiş şu makineyi muhafaza kutusuyla birlikte 50 euroya veriyor adam.

www.ebay.de
  • burya  (14.01.17 15:43:56)
@burya öyle bir piyasası var ki, sahibinden'de mesela 150000 ve üstü, 50000 civarı ve 1000 tl civarı olarak üç gruba ayrılıyor arası yok. tarihe göre de değil sıralama. ebay'e de baktım ama çok dikkate almıyorum çünkü daha önce nerede satıldığı önemli diye bu işi bilen yabancı biri söylemişti. ama türkiye'de fiyatları bu kadar birbirinden alakasız görünce bir de duyuruya sorayım dedim. antikacılara da pek güvenilmez herhalde ne bilim, tuhaf :/

  • sibertenik  (14.01.17 15:57:30)
özel bir modeli vardır belki para eden bilmiyorum. 1800 yılı üretimi falan varsa onlar para ediyordur. almanya'da ebay'e bakıyorum en yüksek ilan 500 euro olarak görünüyor. 1935 üretimi. 1873 üretimi bir tane var 250 euroya veriyor adam.

ama durumu kötü. 150.000 lira nasıl oluyor ben pek anlam veremedim. adam tr'de 150.000 satmış ama gerçekten alıcısı var mı? varsa iyiymiş valla :)
  • burya  (14.01.17 16:11:49)
R modeli ingiltere ebay'de gördüm bir tane
Antique SINGER Sewing MACHINE Hand Crank Cased VINTAGE Floral 1902 27k R505731

www.ebay.de

140 euroya bırakıyor o da. tr'de 150.000 liraya satılana göre 10 kat daha temiz görünüyor. ha bu tr'de satan adamın R 616954 diye yazdığı seri mi özel? R zaten serinin genel adı olsa gerek. diğer no da makinanın kendi üretim kodu. yani ingiltere'de satılan da R serisi
  • burya  (14.01.17 16:16:11 ~ 16:17:09)
bizimki de o tarihlerde evet, aşağı yukarı aynı gibi. yani almanya tabii singer'in harman olduğu yer. peynir ekmek gibi satmıştır belki o zamanlarda. türkiye'ye kaç tane geldi bilemiyorum.
r seri numarası yıllara göre kodluyorlar, her makinenin özel harfle başlayan numarası var.
ama tabii almanya'dan özel uçakla getirtmek daha ucuza gelir 150000'e göre. bir dikiş makinesi balonu var gibi görünüyor..
  • sibertenik  (14.01.17 16:24:04)