Ales vb sınavlara giriyorum ama çalışasım gelmiyor

Zamanında üniversite sınavında 3000.olmuştum derece yapmıştım.Üniversite kazandıktan sonra ne üniversitede iyi çalıştım ne de şu an ki ales vb sınavlara :) Artık çalışasım gelmiyor .Size de oluyor mu ?

Ales'e calismasan da olur.
diger sinavlar icin ise zamanla motivasyon kaybi olabilir, bu normal.

  • cedex  (13.01.17 22:44:47 ~ 22:48:53)
başlangıcı yaparsan ardından zevkli hale geliyor. tek başına da sıkıcı olabilir kendine aynı sınava giren bir arkadaş bul ve sanki onunla yarışıyormuş gibi ol.

  • blue eyes white dragon  (13.01.17 22:48:44)
ben de öyleyim hatta master sürecinde derslere çalışmak bile çok zor geldi. araştırma yaparım makalemi okurum ama test çözmek, sınava çalışmak bir yaştan sonra zor oluyor belki.

  • pamuk helvalar cebe  (13.01.17 22:53:45)
yüksek lisansta derece yaptım, yurtdışına da gittim. dersleri muhteşem bitirdim. teze başladım. aynı zamanda iş hayatı da girdi bunlar olurken tabii. 3 sene tezle ilgili hiçbir şey yapmadım. sonra bir ara gaza gelip gidip danışmanla konuştum, tezi değişmek istedim dandik bir şey yazayım bitsin dedim. gaza getirdi aynı tezden devam dedik. yine bir şey yapmadım. şimdi gidip danışmanla konuşacak yüzüm de yok.

anladım ki benden geçmiş. otur çalış falan öeeh. onun yerine işe kasarım elime bir şey geçer. yani geçti mi geçer, ben pes ettim okumaya kasmıyorum artık. tabii mesleğimle ilgili okumaları sürekli yapıyorum ama eğitim falan o iş benden geçmiş.
  • colg fusion  (13.01.17 23:24:38)