Profesyonel projeksiyon

Selamlar,
Sinema perdesine yakınsayan boyutta bir perdeye sahip 300 kişilik bir amfide film gösterimi yapmak istiyoruz. Buna yönelik bir projeksiyon alacağız. direkt profesyonel sinema projeksiyonlarının çok pahalı olduğunu biliyorum, onlara bütçemiz yetmiyor.
ama uzak mesafeden sinema perdesinin yarısı kadar bir perdeyi dolduracak ve kaliteli görüntü verecek bir projeksiyon arıyoruz. nelere dikkat etmek gerek bunlar için? var mı önerdiğiniz bir site ya da satıcı?

teşekkürler şimdiden.

tam boyut verebilirseniz daha iyi olur.

sizin için lumen değeri önemli.

şu filan belki.
www.amazon.de

2 metre kadar ise ekran, daha ucuzlar olabilir.
  • kurnaz  (13.01.17 18:25:27)
@kurnaz, teşekkürler hocam fotoğraf da ekledim. boyutlara ulaşma şansım yok şimdilik.

neye göre bakıyorsunuz projeksiyonun uygun olup olmadığına?

bir de bütçe 10bine kadar çıkabilir.
  • axhs  (13.01.17 18:32:21)
hocam şu çok önemli, salonun boyutu, projektörün çözünürlüğü, projektörün ışık gücü. ek olarak bazılarında objektif ekstra oluyor.

normalde 3000 lumen olan projektörler ev tipi, 5 bin üzeri gerekir minimum sizde ama bunu ölçüp biçmek lazım. projektör mağazaları vardır istanbulda, ama nerededir bilemiyorum.

bir de zaten buna benzer sistemleri kuran firmalarla bir kontağa geçin.

illa biz yapacağız derseniz ucuz yollu ayarlayabilirsiniz ama kalite ve efektifliği çok iyi olmaz.

mesela biz 720 ve 1080p kullanıyoruz çoğu salonda ama oldukça ufak sizinkine göre, yeni bir installation yapıldı, perde oldukça büyük ve 1080p, ama o size ufak gelir.
  • kurnaz  (13.01.17 18:47:04)