[]

Yeni taşındığım evde elektrik kablolarını nasıl kapatırım?

Merhabalar

Yeni taşındığım evde bir prizin kabloları ekteki resimdeki gibi dışarıda. Ben burayı kapatmak için elektrikçiye ne demeliyim? Alacağım aparatla ben kendim kapatabilir miyim? İlla elektrikçi çağırmak zorunda mıyım?


 
priz istiyorsan elektrikçi gelip priz takar.(sen de takabilirsin ama daha önce yapmadıysan bulaşma derim) sadece kapatmak istiyorsan beyaz kapaklar var herhangi bir nalbur ya da elektrikçiye durumu tarif edip kapak istersen verir. 1-2 liraydı sanırım.


  • dinsiz adam  (13.01.17 14:17:59) 
fotoğrafta ki kablolar telefon tesisatına aittir,kullanmayacaksan direkt buat kapağı al geç,kullanırım dersen de telefon prizi al kendinde bağlayabilirsin bir tek hangi çifte sinyal olduğunu bulman lazım onu da ucuna bir telefon bağlayarak,hatta sinyal varsa multimetre ile voltaj ölçerek veya bina girişinde ki krone kutusundan kısa devre yapıp bulabilirsin.


  • sealth  (13.01.17 14:32:18 ~ 14:33:56) 
sealth +1

telefon kabloları onlar. muhtemelen kullanmazsın. bi elektrikçiden 1 liraya buat kapağı alıp kapatabilirsin. ya da bi telefon prizi alıp daha görsellik sağlayacak şekilde de kapabilirsin. kabloları bağlamakla hiç uğraşma, uçlarını bantlayıp prizin içine tıkıştır.
  • elinde tivit  (13.01.17 15:03:16) 
www.bauhaus.com.tr
www.koctas.com.tr
bunları kendin takabilirsin sanırım :)
  • dessalines  (13.01.17 16:07:14) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.