Şampuanın ilk seferde köpürmemesi

Salarım omuz civarı.

www.hepsiburada.com

bu şampuanı kullanıyorum.

ISlak saça alıyorum ilk seferinde ama köpürmüyor. Kaybolup giddiyor . 2. sefer tekrar şampuan dökünce köpürüyor.

Şampuanı elime döküp saçıma ovalaya ovalaya parmak uçlarıyla yedirmeye çalışıyorum ama önce ilk anlada köürsün diye avuç için filan kullanyorum.

Şampuanda mı sorun var, metodum mu yanlış?

Saçta jöle köpük gibi birşey varsa köpürmüyor şampuan. Şöyle bir mantık yürüttüm: sampuanların içinde yüzey aktif maddeler var. İçeriğinde iyonik aktif madde, non iyonik aktif madde falan diye yazar. İlk etapta şaçın özelliğinden ya da diğer kimyasal kalıntılardan dolayı saça tutunamayıp sonrakinde saçtan diğer kimyasallar uzaklaşıp şampuanın aktif komponentleri saçta kaldığından köpürüyor olabilir.

  • curukturpkokusu  (13.01.17 12:11:15)
Pislikten de olabilir

  • gozu acik sevisen yahudi  (13.01.17 12:21:25)
benim yağdan dolayı köpürmüyor onu biliyorum bak.

  • zoque  (13.01.17 12:31:37)
Yağlı ve kirli olunca ilk seferde köpürmüyor. Ben de sabunla yıkanıyorum, sabun da ilk seferde köpürmüyor.

  • Tutkun  (13.01.17 12:37:47)
İlk seferde kirden köpürmez zaten. İkinci defa yıkadığınzda tam olarak temizlenmiş olur saç.

  • chitosan  (13.01.17 13:23:57)
ilk seferde köpürmemesi normal.
denemek için şöyle yap, saçını ilk yıkama aşamasında gideri ayağında (tercihen topuk) tıka ve saçından ne kadar pislik aktığını gör. ondan sonra şampuana hak verirsin.

  • teritori  (13.01.17 13:38:58)