Yeni bir Gezi olma ihtimali var mı sizce?

Yoksa neden?

ohal zamani, 2013 den cok daha buyuk bir baski var uzerimizde. olmaz.

  • charlotte blanc  (13.01.17 11:57:46)
imkanı yok

  • levpontryagin  (13.01.17 12:03:11)
insanların kalabalık yerlere gitmeye çekindiği bir dönemde pek ihtimal yok. ama çok da öngörülebilir bir durum değil. sonuçta türkiye tarihinde bir kez olmuş bir şeyden bahsediyoruz. ayrıca 25 mayıs 2013'te de böyle bir direnişi kimse öngöremezdi.

  • dinsiz adam  (13.01.17 12:03:49)
  • orange coffee  (13.01.17 12:08:35)
Terör ve 15 temmuzun birleştirici etkisi oldu. Şu an kutuplaşma az. O yüzden olmaz.

  • The_Lollok  (13.01.17 12:41:39)
Yok.

Olsa olsa Gezi'de eylem yapan tayfayı avlamak için 'uydurma bir 2. gezi' düzenlerler. Ona da kimse gitmez zaten.
  • chitosan  (13.01.17 13:20:53)
2013'te sokaktaydım ama yeni bir hareket için sebep görmüyorum ki hadi başlayalım deyince başlanacak bir şey de değil. Sosyal hareket, tanımı gereği, siyasi gruplardan bağımsız oluşur. Ayrıca insanlar saldırı ihtimalinden dolayı şu dönemde sokağa çıkmaz.

Anayasa değişikliğinden dolayı ikinci gezi direnişi gibi söylentileri de saçma buluyorum açıkçası. İkinci gezi ne Ak Parti seçmenin fikrini değiştirir ne kararsızları kendi yanına çeker ne de oylamanın olmasını engeller. Sandıkta insanları meşru bir şekilde hayır oyu vermeye yöneltmek daha doğru olacaktır kendi fikrimce.
  • sporty  (13.01.17 14:19:49 ~ 14:20:37)
27 mayıs 2013 günü "Bugün topçu kışlası inşasına direnen grubu parktan atmaya çalışsalar ülke çapında yüz binlerce insanın katılacağı aylar süren bir ayaklanma başlar mı?" diye sorsan da herkes kendinden emin "yok." yazacaktı buraya

  • sherbert  (13.01.17 14:30:06)
Ben sokağa çıkmak için dolu sebep görüyorum, hükümetin icraatları başlıca sebep. Ama olan bana olacak sokağa çıkarsam, öleceğim, sakat kalacağım, tutuklanıp sevdiklerimi korkutacağım. Hiçbir şey değişmeyecek.

Ama sokağa çıkan güvendiğim bir kitle olursa benim haykırmak istediklerimi haykıran, tüm korkuma rağmen çıkarım. Çıkacak kitle de olur bence.
  • kaymaktutmayansicaksut  (13.01.17 14:33:58)
ihtimal yok.

geziin en büyük hatası çok masum kalmasıydı. hükumet, tarihinin en hazırlıksız anındaydı gezi dönemi.

eğer o dönem birileri eline silah alsaydı, bugün akp diye bir şey yoktu. ama gezi sonrası öyle paranoyak bir hale geldiler ki, tekrarının yaşanma ihtimali yok.

bu saatten sonra ciddi söylüyorum; seçim dahil, akp'yi askerden başka kimse indiremez.
akp seçim kaybetse de inmez hiç kimse heveslenmesin.

ki seçim kaybettiler aslında 6 haziranda, kimse dillendirmiyor ama, kılıçdaroğluna hükümet kurma yetkisi verilmeden erken seçim yapıldı bu ülkede.
  • tchuck  (13.01.17 14:36:06)
yok.

ben ve çevremdeki birsürü insan bu ülke için bir fiske yemeyi göze alacak kadar değer vermiyor. ben şahsen bu memlekette birşeyler değişsin diye kılımı kipirdatma gereği duymuyorum.

bu hissi taşıyan insanlar ülkesinin iyiye gitmesi için ayaklanmaz bence.

ben şahsen bir daha katılmayı düşünmem.
  • babilbaligi  (13.01.17 16:06:04)
Ben de bir daha düşünmem. Değeceğine inanmıyorum kaybettim o inancı çoktan

  • mutlusismankedi2015  (13.01.17 19:24:02)
turkiye'de yeni bir gezi nasil olur bilmiyorum ama 3. gezi taslarla ve sopalarla olur -albert einstein

  • robokot  (13.01.17 19:27:04)