lojistikle alakalı soru

Merhaba arkadaşlar,

bugun bir iş sınavına girdim. sınavda benim alanım olmayan bir soru çıktı.
soru şu :
50 taşıttan oluşan bir filonun bir yerden bir yere ulaşımında takip sistemini nasıl kurarsınız? Örneğin benzin tüketimini nasıl denetler , sorunsuz filoyu nasıl ulaştırırsınız?

bu soru yemdi galiba, alanım değil diip geçmeliydim ama
gps le harita üzerinden takip ederdim falan dedim...harita üzerinde benzin istasyonlarını falan belirler acil durumda iletirdim dedim. şöförlerle iletişim için bilgilerini alırdım hatta iletişim grubu kurardm dedim...
son olarak bu işlerden anlayan teknik bi elemanla yardımlaşa çalışırdık gibi bişi dedim ..
çok mu kötü :(

hiç cevap vermemektense, mantık yürüterek, doğru ya da yanlış farketmez, bir cevap vermişsiniz bence bu bile bir şeydir.

  • füt  (13.01.17 00:22:04)
güzel cevap vermişsin, dediğin gibi bu tpte filolar için en başta gidecekleri rutlarındaki benzin istasyonları belirlenir ve soföre kredi kartı benzeri sadece o benzin istasyonlarında açık olan kart verilir ve merkezin belirlediği limitte yakıt alırlar. Bu şekilde merkez istediği gibi yakıt tüketimini yönetir.

  • mysql34  (13.01.17 00:28:47)
Şayet firma lojistik üzerine kurulu bir firmaysa veyahut firmanın önemli bir iş ayağıysa yapacağınız işten bağımsız pek tabii kurumsal ve sektörel hakimiyetinizi test edebilir. Filolar genellille çeşitli araç takip sistemleriyle yönetilir. Kullanılan sistemlere yakıt sensörü, şoför bilgileri gibi sizin 'üçüncü parti uygulamalarınızla' çözümlemeye çalıştığınız olgular halihazırda entegredir ve tek arayüzden yönetilebilir mesela. :)

  • vonkhar  (13.01.17 00:34:06)
firma değil de, uluslararası non-profit bir kuruluş. ama evet ya lojistik işlerinini bir parçası ..
çok teşekkür ederim, sayenizde yine aydınlandım :)

  • omonia  (13.01.17 00:57:03)