Gripsavar onerileriniz

Annem baya fena grip olmuş, eve geldim ki yerinden kalkamıyor. Dün doktora gitmişler ilaç filan vermiş ama bugün daha fena. Birazdan markete gidip portakal, kivi vs gibi c vitamini iceren yiyecekler alacağım ama başka ne yapabilirim? Çay tarifi olur, başka bir şey olur her türlü öneriye açığım. Bogazi da fena sismis. Yalnız sadece türkiye'de bulabileceğimiz şeyler olmazsa (salep gibi) sevinirim zira yurtdisindayiz.

Bir de 4-5 günde iyileşir değil mi? Kiyamam ya ilk kez böyle yatak döşek yatarken görüyorum, üzüldüm.

Bol sıvı ve yatarak dinlenme. Ilaçlarini da ihmal etmesin. Daha yeni atlattım. doktorun harfiyen dediği bu. Yaptım geçti.

  • o ben degilim  (12.01.17 16:06:07)
Limon, zencefil, bal, bulabilirseniz ıhlamur olur. Bitki çaylarına bakın varsa. Belki karışık kış çayları vardır onlar olabilir.

  • rabbititus  (12.01.17 16:08:15)
zencefil, zerdeçal, çörekotu, bal karıştırıp tüketebilirsiniz.

tereyağını eritip üzerine çok az pekmez döküp karıştırabilirsiniz.

keçiboynuzu özü üst solunum yollarına faydalıdır 1-2 tatlı kaşığı tüketebilir.

ayva, elma, tarcın, ıhlamur kombosu benim vazgeçilmezim.

adaçayı+ bal (ama balı biraz ılındıktan sonra eklemelisiniz)

1-2 kivi ya da mandalinadan fazlasını tüketmek çok da işe yaramaz zaten fazlası atılacak çünkü.

o yüzden bol sıvı, boğazını hiç kuru bırakmasın, ılık şeyler tüketsin.

çorbalarına filan da baharat ekleyebilir, baharatlar benim her şeyim olmuş durumda.

şimdilik aklıma ilk bunlar geldi, çok geçmiş olsun
  • ruh i tibbiye  (12.01.17 17:12:36)
çer çöp kaynatıp içirmekle olmaz, bi serum yesin damardan düzelir.

  • cekilmis gayfe  (12.01.17 17:55:49)
Çekilmiş gayfe, serum mu? Ben öyle gidip serum yemeyi bir turkiye'de gördüm. Annem yataktan çıkamıyor, 2 ilaç bir sprey vermiş 'bol bol dinlenin gecer' demiş doktor. Serum desek bize deli muamelesi yaparlar herhalde.

  • fraise  (12.01.17 18:07:35)
sen nerdesin ki? valla yatalak adamı zıpkın gibi ayağa dikiyor. ben onu bilirim

  • cekilmis gayfe  (12.01.17 18:10:09)
Duyurumda da yazmışım aslinda yurtdisindayiz, ona uygun öneriler gelirse sevinirim diye. İsviçre'deyiz.

  • fraise  (12.01.17 18:13:10)
ilaç olmaz mı? advil cold and sinus var o da çok iyi ilaçtır.

  • cekilmis gayfe  (12.01.17 18:30:13)