excel sorusu

her x sürede bir mouseu 1 piksel sola sağa herhangi bir yere hareket ettirme makrosu yazmam lazım. nasıl yazarım?

bilgisayar dakkada bir kapanıyor program falanda yüklenmiyor bunun için. böyle bişey yazarsak excel arkaplanda açık kalır oda mouseu hareket ettirir kapanmaz.

excelhelphq.com

Bu link yardımcı olur kodlamadan biraz anlıyorsan.
  • cakabo  (12.01.17 11:57:24)
yok ya hiç bilmiyorum :(

aa yazdım çalıştı. ama biraz farklı bi şekilde. hücreye metin yazdırdım ve zamana atadım 10 dakkada bir 123 yazıyor. bakalım bilgisayar kilitlenicek mi kilitlenmicek mi

edit: yok klavye eventi çalışmadı mouse eventi lazım :(
  • freetakilir  (12.01.17 12:20:54 ~ 12:45:33)
daha kolay yoldan bir mause makrosu indirilerek yapılabilir.
edit: program indirilemiyormuş. nedir bu kantar bilgisayarı mı?
bir makro denemesi yapıyorum çalışırsa ekliyeceğim.
edit 2: ıh ıhh bilgisayarına hiç birşey kurmadan yapabileceğin bir yol bulamadım.
  • serdar5555  (12.01.17 13:11:45 ~ 13:30:33)
"record macro" yapın?

  • tavukbanalop  (12.01.17 13:39:56)
klavye çalışmadıysa mouse da çalışmaz sanırım. Zira klavyedeki gibi fiziki bir hareket olmadan hareket varmış gibi işlem yapınca bilgisayar yemiyor demek ve kapanıyor.
Kapanıp kapanmama olayı harekete bağlı ise (yanlış anlamadıysam) güç seçeneklerinden her zaman açık olacak şekilde ayarlasan işini görmüyor mu?

  • poseidon1  (12.01.17 13:52:58 ~ 13:53:17)
b.sayar niye kapanıyor?
notebook mu? güç ayarlatını kontrol ettiniz mi?

  • €xpolerer  (12.01.17 14:06:58)
@serdar iş bilgisayarı olduğundan dolayı abi. şu ekran koruyucu süresi var ya o başıma bela oluyor.
@tavuk bu yaptığım record macroya benzer bişeydi ama işlemedi.
@poseidon, explorer bende öyle sanıyorum abi. artık bi şekilde program kurmaya çalışacağım. güç seçenekleri iş bilgisayarı olduğundan kitli.
  • freetakilir  (12.01.17 16:59:04)