[]

Yurtdışında eğitim ve iş hayatı

Yakın bi arkadaşım bu sene üni sınavına girecek. Ancak çok kesin bir şekilde yurtdışında eğitim görüp, orada kalma planları yapıyor. Ancak yurtdışında anadolu liseleri denk sayılmıyor. Bu yüzden ne yapmalı da yurtdışında okuyup oraya kapağı atmalı. Çok iyi derecede ingilizceye sahip ayrıca.parası da var.
 
ilk başta kendi işini kendi görmeyi, araştırmayı öğrenmeli.


  • duygusal pehlivan  (11.01.17 19:10:56) 
Almanca biliyor olsaydı Almanya'yı önerirdim. Sınava girecek Türkiye'de bir bölümü kazanacak ve bu sırada Almanya'daki okullara başvuracak sonra kabul alırsa Türkiye'de kazandığı bölümünü aynısını orada okuyacak. Almanya'da üniversiteler ücretsiz galiba ama aylık 720€ para göstermesi gerekiyor. Bu para bloke hesapta duruyor galiba.


  • tahin pekmez yoğurt  (11.01.17 19:33:12) 
abd, kanada, avustralya'dan birine gitsin. parasını bastırıp okuyabilir.


  • cekilmis gayfe  (11.01.17 19:52:50) 
ben italya'ya gidiyorum bir aksilik çıkmazsa. mühendislik mimarlık istiyorsa politecnico di milano'yu, business ya da political science isterse bocconi'yi araştırsın. okullar kendi sınavını yapıyor milano'da, zor bir sınav değil. sorusu olursa -güzelce araştırdıktan sonra- yeşillendirin.


  • tejeve  (11.01.17 20:03:35 ~ 20:05:37) 
cok iyi ingilizcesi varsa liseden mezun olmadan planlarini yapip kuzey amerikada universiteye gitmek icin SAT sinavlarina girebilirdi. madem parasi da varmis arkadasinin. Kafasina jeton son senesinde dusmusse, istanbul, ankara ve izmirde cok iyi kaliteli yurtdisi danismanlik sirketleri var. bassin parayi bulsunlar ona guzel bir okul.
Tavsiyem, ABD'de community collegelara bakmasi, 2 senelik, sonra ordan guzel 4 senelik okullara transfer olabiliyorsun, 2 sene de orda okur.

  • bioverse leo  (11.01.17 21:09:42) 
@bioverse bu kolejlerle direkt olarak bu danışmanlık şirketleri vasıtasıyla ıletişim kurulabiliyor?


  • sack jparrow  (11.01.17 22:34:32) 
@sack jparrow gerekirse iletisim de kurabilirler, bazi egitim danismanlik sirketlerinin iletisimde oldugu/daha once ogrenci gonderdigi community college ya da universite programlari mevcut oluyor. Ayrica, en azindan arkadasina okul konusunda fikir verirler ve arkadasin iletisime gecer. Ama bildigim kadariyla bu seneyi kacirdi arkadasin. SAT'ye girmesi lazim, 2017 yaz sonu basvurularini yollasa, 2018 yazinda baslar anca okula. Simdiden mart'a kadar falan bir basvuru bulup yapip sonbaharda baslayabilecegi bir okul bulma ihtimali vardir belki.

Lisenin son senesinde mi kafasina takmis yurtdisina cikmayi?
  • bioverse leo  (12.01.17 00:00:32) 
Evet gündem etkili oldu bu durumda. Bana saçma geliyor tabi.


  • sack jparrow  (12.01.17 09:41:58) 
şu an durumu bilmiyorum ama anadolu lisesinden mezun oldum, hiçbirşey yapmadan lise transkriptimle amerikada üniversiteye başladım.


  • t joe  (12.01.17 09:55:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.