[]

Cumartesi günü IELTS'e gireceğim 7 almam gerek

haftalardır hiç bakmadım sayılır, 2 günüm kaldı. İngilizcem iyi, sınavda daha fazla puan koparmak için ne yapabilirim şu aşırı kısıtlı sürede, sınav sistemini kavramak için?
Academic olan bu arada, writing task 1 baktım biraz grafik okuma vs. Başka ne yapılabilir? 
Cambridge'in IELTS kitaplarını indirip çözüyorsun, bu kadar.

her bir kitapta 4 sınav var, birebir IELTS kopyası. ses kayıtlarını da listening için dinliyorsun.

baska bir şeye ihtiyacın yok.
  • no christ requires  (11.01.17 18:40:56) 
Listening belirleyici olacaktır diye düşünüyorum. Ben dinlemeden 6, okuma ve yazmadan 6,5 konuşmadan da 7 aldım. En zor kısmı dinlemeydi, tek şansın var çünkü.

Bir de kompozisyonda ve konuşmada "First of all, secondly, last but not least" gibi kalıpları kullanmanı bekliyorlar. "do, get, good, bad, I like, I don't like" gibi kalıpları kullanmak yerine farklı fiiller, farklı sözcükler seçmelisin ki kelime dağarcığının geniş olduğunu gösterebilesin.
  • yirmisantim  (11.01.17 18:45:10) 
1-2 deneme sınavı çözsen, hatta onları da yarım yarım çözsen yeter bence. Maksat formatı kavramak oldun ki ben çözdüğümde deneme sınavlarından daha düşük not almıştım, gerçek sınavımın notu iyiydi.

Konuşma da beklediğiniz gibi zor değil; öyle felsefi münazaralara girmiyorsun. Benimkinde en sevdiğim yemeği sordular; pilav üstü kuru anlatarak 9 aldım.
  • kaportaci mahmut  (11.01.17 22:39:09) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.