[]

iPhone ses sorunu

Aylar önce de sormuştum, hiç cevap gelmemişti, şimdi yine soruyorum. iPhone SE kullanıyorum, 10.2 versiyonu. Telefonun kendini çalma ve alarm sesinde sessize alma sorunuyla karşı karşıyayım. Yani önce normal şekilde sesli aramalar geliyor, bir zaman sonra (o zaman tam olarak ne kadar bilmiyorum, birkaç gün olabilir) kendi kendine sadece titreşime düşüyor. Önce kendi yüklediğim zil sesleri yüzünden öyle sandım ama orijinal ses kullandığımda da aynı sorun var. Bu sorun ne kaynaklıdır? Yazılım mı, donanım mı? Benden başka yaşayan var mı bunu aranızda? Düzeltmek için ne yapabilirim? Servise filan mı vermek gerekli? Aldığımdan beri aynı sorun var bu arada.
 
Apple telefon desteğini ara. Destek süren geçse de yardımcı oluyorlar.


  • Lim5  (11.01.17 17:53:10) 
ben de yakın zamanda yaşadım. herhangi bir uygulamaya girince sesi kapattığımda sadece uygulama sesleri değil tüm ses de kapanıyor bazen. ana ekranda ses açma düğmesine basınca açıldığını farkettim tekrar. bir de tipik iphone bi kapatıp açınca bir daha yaşamadım sorunu.


  • dinsiz adam  (11.01.17 17:54:15) 
fabrika ayarlarina donebilmen mumkunse bi de oyle dene derim


  • safepassage  (11.01.17 17:55:04) 
senin duyuruna cevap vermek ne kadar doğru bilmiyorum ama aylardır cevap alamamışsın madem fikrimi belirteyim. steve jobs değilim bu arada.

telefondaki bilgileri yedeklediğinden emin olduktan sonra telefona format at. yine aynı sorun olursa servise ver. bu arada sessize alan tırnağı bi kontrol et gevşeklikten kendi kendine kapatıyor da olabilir sesi.
  • cekilmis gayfe  (11.01.17 17:56:33) 
Kapatıp açınca bir süreliğine düzeliyor, sonra yine aynı sorun yaşanıyor. Ses kapama tırnağından olamaz, diğer uyarı sesleri geliyor çünkü; sorun sadece çalma ve alarm seslerinde.


  • devilred  (11.01.17 18:02:15) 
Rahatsız etme ayarını zamanlamış olma ihtimalin var mı?

Eğer ordan kaynaklı değilse direkt servise yolla.
  • la rana  (11.01.17 18:05:59) 
Rahatsız etme de açık değil. Servise versem ne kadar zamanda sonuç alırım acaba?


  • devilred  (11.01.17 18:07:55) 
21 iş günü süresi var.

Geçenlerde 4 günde yeni cihazla değişim yaptılar benimkini. Kuzenimde süreç 3 haftayı buldu yine yakın zamanda. Yani oldukça değişken.
  • la rana  (11.01.17 18:12:00) 
Son bir soru daha sorayım o zaman; servis olarak illa İstanbul'daki satış merkezlerine mi vermek gerekli? Bulunduğum şehirde versem mesela süreç nasıl olur?


  • devilred  (11.01.17 18:15:17) 
Bulunduğun şehirde servis varsa o da bakar. Ama süre yine 21 iş günü. Eğer şehrinizdeki servis gerekli görürse merkeze yolluyor ve süreci kendi takip ediyor. Siz yine cihazınızı şehrinizdeki merkezden alıyorsunuz.

Bir de çok sıra olabiliyor. Servisin Web sitesinden randevu alıp gitmek en iyisi.
  • la rana  (11.01.17 18:18:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.