Kış Lastiği ile Kartepe'ye mi Uludağ'a mı Kartalkaya'ya mı?

Merhaba.. Zincirim yok, kış lastiği ile başlıktaki üçünden hangisine /hangilerine çıkabilirim? Bilgi sahibi olanlar yardımcı olabilirse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.

uludağ için; hava durumuna bağlı olarak (jandarma kontrol ediyor) zincir olmadan yukarı salmama durumları oluyor fakat yolda kiralık zincir mevcut. şansınızı deneyebilirsiniz yada zincir almak daha güvenli olur.

diğer ikisini bilmiyorum ama yoğun kar yağışı olduğu için zincir almayı düşünmek daha mantıklı.

edit: aklıma geldi sanayi ve çevresinde zincir 90 tl civarı, hepsi buradada 65-70 tl civarı
  • always independent  (11.01.17 13:07:13 ~ 14:29:56)
eger kar yagisi var ise ucunde de yol uzerinde kontrol olabilir. O zaman jandarma cikmaya izin vermez. Yol uzerinde zincir satan ve takanlar var ama bu durumda da yuksek fiyat cekeceklerdir, hatta normal fiyatinin 4-5 kati bir fiyat. hele bir de arac takili kalirsa hic pazarlik sansiniz kalmayacaktir. En iyisi bir marketten uygun boyutta zincir almak.

  • emrahday  (11.01.17 13:15:28 ~ 13:18:08)
araç önden çekişli ise kartepe olur gibime geliyor ama yine de @emrahday +1

  • zgrydn  (11.01.17 13:25:14)