hard diskteki verileri yeni bilgisayara aktarmanın yolu nedir?

5 senedir kullandığım dizüstü bilgisayarım var. yere düşürdüğüm için ekran paneli ayrık duruyor. bir de en sağdan dikey şekilde giderek yayılan beyazlık/kırmızılık başladı. şimdi ben bir sabah baktığımda bilgisayar ekranım tamamen bozulmuşsa ve yeni dizüstü almaya kalkarsam bu verileri nasıl aktarabileceğim yenisine? harici hard diskim yok, yedekleme yapamam bu şekilde.

Hard diski cikarip SATA kablosuyla yeni bilgisayara baglayacaksin.

  • evrim halkasi  (10.01.17 18:40:18)
EaseUS Todo Backup ile klonlayacaksın.

  • anonymice  (10.01.17 18:48:34)
@evrim halkasi: yani direkt usb kablosu gibi, bir ucunu eski hard diske, bir ucunu da dizüstü bilgisayarıma mı bağlayacağım?

  • m e b  (10.01.17 18:50:10)
Valla biz "olmaz, window sifreli" falan diyorduk ama bi taktik, direkt gordu dosyalari. Hicbir sey istemedi kopyalama sirasinda.

  • evrim halkasi  (10.01.17 18:54:26)
Haci
Harddiski cikartacaksin eski laptoptan
Harddisk kutusu alacaksin
Harddisk in cikisi sata onu usb ye çevirecek
Yeni pcse kppyalayacaksin
  • kingcyrax  (10.01.17 22:27:33)
@kingcrayx kopyalam yetmez, klonlama yapılmalı MBR'yi napıcaksın? bilgisayar açılmaz MBR yi de kopyalamazsan.

  • anonymice  (10.01.17 22:29:15 ~ 22:29:38)
@anonymice: direkt çıkar-çalıştır tipi değil midir bendeki hard disk? :(

  • m e b  (10.01.17 22:44:01)
meb, eğer sadece data kopyalaycaksan kingcrayx in dedigini yapman yeterli. ama hardisk diger bilgisayarda da calıssın, windows ondan olsun gibi bir dusunce ıcındeyse. yani windowsu calıstıracaksan takacagın harddiskte, klonlama lazım.

  • anonymice  (10.01.17 22:45:34 ~ 22:45:55)
@anonymice: binlerce fotoğraf, binlerce şarkı, e-kitap arşivim var. sadece bunlar kaybolsun istemiyorum. tabii işimi hallettikten sonta eski yerine yeniden takıp çalışsın da isterim. o zaman uygun değil mi @kingcrayx'in dediği yöntem?

  • m e b  (10.01.17 22:54:30)
meb. o zaman uygun .

  • anonymice  (10.01.17 22:55:41 ~ 22:55:51)