Evlendiniz ve eşiniz hastalandı

Eşiniz hastalandı ve evliliğiniz 3 .ayındasınız ve iyileşme umudu yok gibi felç geçirdi gibi bir şey

Ne yaparsınız ?

a) Eşimle iyileşene kadar sonsuze dek ilgilenirim
b) Eşimle ilgilienirim ama artık bana karşı sorumluluklları getiremeyeceği için eş ararım
c) direkt boşanırım
d) diğer (sizin öneriniz nedir ? )

nasıl fanteziler lan bunlar. evleniyor musun araba mı alıyorsun?

  • dinsiz adam  (10.01.17 16:51:05)
Bitkisel hayat değilse beni tanıyabilecek kadar şuurluysa a,
Bitkiselse b.

  • kargn  (10.01.17 16:54:21)
d- "iyileşme umudu yok gibi felç gibi bir şey" hastalığı için dünyanın dört bir yanında tedavi ararım.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (10.01.17 16:56:31)
Proletarier +1

  • rusyalı kozmonot  (10.01.17 16:57:32)
Evlenmem gerekmez, sevgilim olsa yeter bakmam için. İlgilenirim. Gönlümden geçen ve o an yapacağım şey a olur.

Bizim benzer durumda bir tanıdığımız vardı. Kadın 16 yıl hastanelere taşıdıktan, evde herkesten iyi baktıktan sonra 'Yoruldum, ben artık. Daha fazla kaldıramıyorum' diyerek suçlu psikolojisi içinde ayrıldı. Kadın da harap oldu yıllar boyunca. Dolayısıyla, kendime güvenim tam olsa da, 16 yıl sonra belki ben de yorulurum, o yüzden büyük konuşmak istemiyorum ama yine de bakacağımı düşünüyorum. O yüzden d) Gücümün yettiği kadar bakarım. Bunun da bir ömür olmasını umarım.
  • aychovsky  (10.01.17 17:14:34 ~ 18:02:45)
Hastalıkta ve sağlıkta diye sormuyorlar mı

  • zugas  (10.01.17 17:30:08)
Yaşamadan bilemeyiz. Çoğu insan doğruyu bilir fakat yapmaz ya da yapamaz. Bir şeyi bilmek ve söylemekle onu yapmak arasında çok ama çok büyük bir fark var.

  • harvey  (10.01.17 17:40:55)
Bu konularda hassasım okuduğum gibi "a" diye düşündüm ama hayat şartları kesin bir şey diyemeyiz ki.
Bu yüzden %90 A diyorum.

  • mutekebbir  (10.01.17 18:05:50)
sevmek başka birşey kardeşim. sevdiğinse bcd şıkkı yok bile. Tek şık, a!

  • sylr  (10.01.17 21:07:32)
A şıkkı olmayacak biriyle evlenmezdim zaten, evlendiysem de A'dan başka seçeneği düşünmem. Asla yarı yolda bırakmam eşimi.

  • neferkitty  (10.01.17 21:30:25)
A

  • alt4y  (10.01.17 21:36:31)
fikrimi değiştirdim. ben check-up'a sokardım komple evlenmeden önce.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (10.01.17 21:56:07 ~ 22:02:51)
eşim veya sevgilim olsun elbette ilgilenirim her şeyiyle. fakat hastalığın boyutuna göre süreç nasıl ilerler bilinmez. yıllarca böyle bir fedakarlık yapmak herkesi yorar. belli bir noktadan sonra ister istemez bırakırdım. sonsuz aşk ve sevgi bende çok yok. hatta bu çok az kişide var... mesela düşünüyorum eşimle cinsel ilişki de kuramıyorsam bu da sıkıntı...

aynısı benim başıma gelse. iyileşme ihtimalimin olmadığı bir hastalık sonucu günlük yaşamımı sürdüremeyecek hale gelsem, bilincim yerindeyse zaten eşimden bizzat ben boşanırım...
  • humat  (11.01.17 14:33:13)
a

edit: aklıma şu teyze geldi hahaha :D
www.youtube.com
  • yue  (11.01.17 14:47:40 ~ 14:48:38)
a

  • sttc  (20.01.17 01:04:58)