Erkek çocuğu doğum gününde ne dağıtılır?

Merhabalar

Oğlumun 3. yaş doğum gününü yapacağız. Gelen konuklara ne dağıtsak bilemiyorum, aklıma hiçbir şey gelmiyor. Magnet, kurabiye dışında ne önerebilirsiniz. El yapımı falan da olabilir.

En son küçük oğlumun 1. yaş doğum gününde ekteki gibi magnet-açacak yaptırmıştım. O yüzden magnet dışında bi şey yapmak istiyorum.

Rubik küpü olabilir. Dilerseniz fotoğraf baskısı yapabilirsiniz üzerine.

  • pike  (10.01.17 14:15:56)
bir arkadaşımın düğününde dagitılmisti, bence çocuk doğum günü için de uygun olabilir; ekilebilen kurşun kalem. Kalemin üst kısmında kapsül gibi bir şey var, içine tohum koymuslar. Evde saksıya filan ekiyorsunuz. Benimki tutmadı ama tutan arkadasimin pek güzel feslegenleri oldu. Üzerine ismini de yazdirirsiniz kalemin.

Başka bir arkadaşım da keselerde tohum dağıtmışti, o da güzel bir fikir.
  • fraise  (10.01.17 14:31:03)
Gelen konuğa bir şey dağıtmanın tamamen gereksiz olduğunu düşünmekle birlikte (alan kişiler için de hiçbir anlamı olmadığını düşünüyorum ek olarak, safi tüketim yani) bari daha bir işe yarasın dağıtılanlar diyerek tohum bombasını tercih edebilirsiniz. Hem de kendi kendinize, çok minik bir masrafla eldeki atık kağıtları değerlendirerek yapabilirsiniz.

tr.wikipedia.org

Çiçek tohumu yerine roka, maydanoz, tere gibi yenilebilir yeşil bitki tohumları da koymak mümkündür.
  • buff  (10.01.17 15:05:34)
bunları insanlar eve gidince çöpe atıyor biliyorsunuz değil mi?

isminin baş harfinden kurabiye kalıbı alıp kurabiye dağıtabilirsiniz illa bir şey dağıtayım düşüncesindeyseniz.
  • kayranin kedisi  (10.01.17 15:06:09)
Bu arada gelen hediyeleri saklayan bir manyak benmişim galiba, öğrenmiş oldum :)

  • fraise  (10.01.17 15:38:20)
Cevaplar için teşekkür ederim. Tohum çok güzel fikir oldu. Her sene ağaç diktirmeyi eşimle birlikte biz çocuklara hediye ederdik ama konuklara dağıtmak aklıma gelmemişti. Bir de ben hiç atmıyorum böyle hediyeleri, hatıra yani. Kurabiyeyi de her sene yapıyorum zaten ek olarak. Tekrar teşekkürler. :)

  • jude  (10.01.17 17:04:18)