kemal sunal'in essegi kadife'ye anlatir gibi anayasa gorusmelerini anlatmak

evet simdi ne olacak? neden bu kadar kotumser millet? kaynaklarla gelirseniz sevinirim.

kendime hakaret etmeye bayiliyorum:D

dun bu yasandi: Genel Kurul'da, birinci görüşmenin başında, önce, anayasa değişikliği teklifinin “tümü üzerinde görüşmeler” yapılıyor. Bu görüşmelerin ardından maddelere geçilip geçilmemesi hakkında gizli oylama yapılıyor. Oylamada,TBMM üye tamsayısının (550) beşte üç (330) çoğunluğu "karar yeter sayısını" oluşturuyor. Bu oylamada maddelere geçilmesi kabul edilmez ise, anayasa değişikliği teklifi reddedilmiş sayılıyor ve birinci tur görüşmelerin bu aşamada sona ermesiyle ikinci tur görüşmelere geçilmez ve süreç sona ermiş olur. ancak ilk oylamada evet cikti, dolayisiyla degisiklik teklifinde maddelere geciliyor artik.
bundan sonraki adimlar surada: eksisozluk.com

meclis referandum karari verdigi anda bu is bitmistir (sahsi kanaatim) bakma milletin daha biz son sozumuzu soylemedik, mhp tabani pisman goygoyuna. bundan sonra kaybedecekleri bir secim/referandum olmayacak. bu kadar.
  • kassiopeia  (10.01.17 11:24:36)