Soğuk algınlığı için doktora gitmeye gerek var mı?

Burun akıntısı ve nefes alamama dışında sorunum yok ama bunlar da hayat kaliteni etkileyen bayağı sorun; bir de Nurofen aldım eczaneden ama pek bir işeme yaramadı; burun, boğaz için daha etkili bir ilaç var mı 1-2 günde semptomları geçirecek doktorun vereceği reçeteli

theraflu forte al reçetesiz. boğaz ağrın çoksa antibiyotik gerekir yalnız.

  • cekilmis gayfe  (10.01.17 09:26:37)
doktora gidin
soğun algınlığı için antibiyotik gerekmez efendim

  • superb  (10.01.17 09:58:50)
ilaca bile gerek yok. meyve sebze yiyip(özellikle c vitamini içerenleri), sıcak şeyler için(zencefilli vs çaylar). bol bol ılık su için.

bu arada işiniz yoksa en azından 1 gün dışarı çıkmayın. %99 iyileşirsiniz.

ateşiniz falan yoksa aşırı bir boğaz ağrınız yoksa sakın doktora gitmeyin. bu sıralar hastaneler ana baba günü. daha çok mikrop kaparsınız ayrıca doktor da bunun için mi geldin 2 gün dinlenseydin geçerdi diyebilir. öyle ters insanlarla çok karşılaştım
  • slashedduff  (10.01.17 10:01:46 ~ 10:14:41)
nurofeni ilk seferde 2 adet, sonralarda her 4 saatte bir 1 tane içerseniz genel olarak soğuk algınlığı semptonlarına iyi geliyor.

burun akıntısı ve tıkanıklığı için de otrivine sprey çok işe yarıyor.

geçmiş olsun

ama gidebiliyorsanız bir doktora gitmek daha iyi tabi
  • yemrem  (10.01.17 10:08:02 ~ 10:08:56)