istock fotoğrafları telif hakkı/ blog için ücretsiz fotoğraf

çok bilgisiz olduğum bir alan. blog sitesi için telif hakkı sorunu olmayan fotoğraf arıyorum. istock fotoğraflarında zaten adamlar istock yazılarını basmışlar her yanına fotoğrafın. para vermeden bu şekilde kullanılabiliyor mu? nedir durum?

edit: sitelerinde web sitesi kullanımı standart lisansa tabii o da ücretsiz diyor ama bilemedim, emin olmak istedim.

değişiyor.

para kazanmıyorsanız oradaki fotoyu creditleyerek kullanabilirsiniz. sitede reklam varsa kazanca ve lisans değişimini gerektiren bir konu.

her sitede ayrı bu, kimisi para kazanmayan, reklamsız siteye credite gerek yok, watermarklı photoda der. kimisi para kazanmayan sitede photo kullanabilirsin ama credit ver der.

para kazanıyorsan ben daha ücretsiz veren yer bilmiyorum. ama aylık abonelikler ucuza geliyor.
  • kurnaz  (10.01.17 01:59:02)
@kurnaz para kazanmıyorum yalnız google reklamlarını siteye yerleştirirsem ilerde sıkıntı olur belki. basit bir blog sitesi olacak. sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama ahlaki olarak bedava verilen şeyi kullanmak istiyorum bu durumda emin olamadım istock'u kullanmaya.

  • forlife  (10.01.17 02:02:50)
yani dediğim gibi aldığın kaynağa bağlı. %99 credit gerek, ama sitede reklam varsa satın alman filan gerekebilir.

ya google reklamı filan alma zaten ufak steye 5 kuruş kazandırmaz.
  • kurnaz  (10.01.17 02:14:59)