[]

Kedim niye olur olmaz yerleri yaliyor yaw?

Misal petege cikip cami yaliyo, kuvete girip kuvetteki kalan suyu yaliyo, bilgisayarimi yaliyor, hadi elimi yaliyo ona bir sey demiyorum da... ilk kedim bir suru degisik huyunu gorunce sok oluyorum. 4 aylik daha.
 
demir eksikligi


  • tiarwain  (09.01.17 21:52:09) 
bebek kedi mamasi veriyorsunuz degil mi? belki bir eksiklik var ama vet olmadigim icin hangisi bilemiyorum, sadece kucukken gelisim asamasinda oldugu icin daha ozenli beslenmesi gerektigini biliyorum.


  • mavicorap  (09.01.17 21:55:50) 
Tabii ki! en iyisi hem de mamanin. Veterinerine soyleyeyim belki ek gida falan onerir. Daha cok yeniyiz, ben de bu konuda cok bilgili sayilmam.


  • zannedersem tek eksiginiz bendim  (09.01.17 22:02:50) 
el yalamasi sizi dunyasina kabul etme, camdaki buguyu, dusta kalan suyu yalamasi belki taze su istemesidir her zaman taze su istiyor kediler. laptopi yalama konusu ise siz cok hasir nesirseniz bir kiskanma ve ayni zamanda sevme durumu olabiliyor. yani kediler acisindan laptop soyle birsey hem biz cok hasrnesiriz hem ne guzel sicak, hem elimiz kolumuz degiyor kokumuz siniyor, hem ilginc ses goruntu cikariyor. en azindan bizim kedilerden biri laptopu severken digeri hic sallamiyor. her kedi farkl yani. yine biri yerden su icer, digeri kesinlikle dustan su icmez.


  • mavicorap  (09.01.17 22:22:58) 
benimki de poset yaliyor. cok arastirdim zamaninda ama genel olarak kimse tam sebebini bilmiyor. en ondeki teori mide bulantisi sebepli kendilerini kusturmaya calismalari. dogada bunu ot yiyerek yapiyorlar. tuy topaklarini falan kusmak icin. bu dedigim merak yalamasi degil ama, mesela bizimki oturup 10-15 dakika poset yalayabilir.


  • robokot  (10.01.17 01:05:36) 
bir de cok yalayan kedilerin biraz cocukluk travmalari olabiliyor, anasindan yeterince sut emmemis, sevgi gormemis gibi...
bu arada tuy sikintisi icin ozellikle uzun tuylu kedilerde mutlaka malt paste kullanin, hatta kedi otu da kullanin, hatta daha basiti evde herhangi bir bugday turevini cimlendirin. islak pamukta bile olur yani.

  • mavicorap  (10.01.17 02:27:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.