[]

sanat üstbaşlığı altında ingilizce sunum konusu

selamlar herkese,
biz bir ingilizce sunum dersi alıyoruz. bu dersin finali de sunum şeklinde.
derste konu, anlattığın içerik vs pek önemli değil. 7 dakika içinde "2 reasons/advantages vs. of X" şeklinde bir konuyu sunmak gerekiyor.

ayrıca sunumda istatistik, sağlam kaynaklardan alıntılar vs olması gerekiyor.
slaytla eş zamanlı güzzel anlatmış mısın, iyi telaffuz etmiş misin senden kralı yok. bu yüzden içerik çok önemli değil.

ama ben daha önceki 3 sunumda bu içeriği önemsememe olayını bir türlü beceremedim. hep kendi başıma oluşturduğum zor konular seçip bütün vaktimi araştırmaya harcadım, prova yapmak yerine. diğer insanlar ise "history of apple" "two benefits of nutella" gibi konular yaptı.

şimdi sanat başlığında bir şey yapmam gerekiyor, sinemayla çok ilgiliyim. yine çok dandik olmayan ve keyif alacağım bir konu seçmek istiyorum. 2/3 maddede anlatabileceğim ve istatistik kullanabileceğim bir konu...

var mıdır öneriniz?

 
hollywod sinemasının diğer ülkelerde pazarlanması, kültürel emperyalizim. politik sinema kitabına bakabilirsin, bu konuda çok fazla veri de bulunur.


  • kaset  (13.01.17 09:16:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.