yüksek lisans mülakatı için çok heyecanlıyım yardım!!!!

selam ulu roma halkı,

yarın yüksek lisans mülakatım var ve benim içim içime sığmıyor resmen öyle heyecanlı ve stresliyim :/ kendi okulum dışında bi okulda mülakata giriyorum hem de alan dışı ama çok heyecanlıyım :/

mülakatta kekelemekten ya da kitlenmekten korkuyorum :/

tavsiyeleriniz nelerdir ne yapayım hof :///

tengri sizi korusun.

efes extra shot. alkol kullanmıyorsan karşındaki kişinin sıçarkenki halini göz önüne getir. unutma ki o da bir insan ve sıçıyor (bende işe yaramıştı).

  • zgrydn  (09.01.17 16:53:12)
kesinlikle bira vb. kokutacak şeyler deneme.

peki önerin nedir diye soracak olursan örn. "millet anayasa hukuku profesörü oluyor" diye düşünebilirsin.
  • boshi  (09.01.17 16:57:08)
Alkole kesinlikle hayır, aklın başında olmalı. Hocalar sorularıyla açar zaten seni, endişelenecek bir şey yok. Oraya gidip de bunları düşünen tek kişi sen değilsin, karşındakiler de buna alışkın. Hata da yapsan onlar da insan sonuçta, dert etme.

  • devilred  (09.01.17 17:09:16)
merak etme, endiselencek bi durum yok :) zaten orda hocalar panik halini gorup samimi bir ortam yaratacaktir :) sen nefes al, rahat ol gerisi gelir :)

  • superfluid  (09.01.17 18:27:26)
alkol kullanmıyorum zaten ama yine de ne bileyim evde bile salonda turluyorum bi an önce bitsin gitsin diye. :/

  • pomaks  (09.01.17 18:52:55)
heyecanlanma zaten seçilmeyeceksin :)))))

  • itachi uchiha  (09.01.17 18:57:32 ~ 18:57:40)
@itachi uchiha

niye ya :/
  • pomaks  (09.01.17 19:04:24)
torpil almış başını gitmiş, mülakatın olduğu her yerde torpil ilk şart.
ben senin hevesini kırayım da mülakatı geçersen sevincin daha yüksek, kalırsan da 'zaten seçilmeyecen demişlerdi :/ nie boşa umutlandım ki ss. neyse önümüze bakalım' demen için ^.^

  • itachi uchiha  (09.01.17 19:30:56)
ben şu anda alan dışı bir yüksek lisans yapıyorum farklı bir okulda. yapmak istediğin bölümle ilgili temel kavramları sordular ve açıklamamı istediler. tabi tatmin olmuyorlar. bir de öylesine değil de gerçekten o bölümde yapmak istediğini, kariyerimde buraya gelmek istediğim için bu alanda yapmak istiyorum. şu şu bilgilere ihtiyacım var gibi kesin ve kendinden emin cümleler kur. yoksa kendi öğrencilerini alıyorlar. bol şans :)

  • keep out  (09.01.17 20:03:18)
@keep out

Ya aslında benim alan içi ama nedense bölümum alan dışı olarak kabul edilmiş. Yani askerliğimi yaptım amacım akademi zaten ortada flu bi şey yok her şey şeffaf :) ama torpil olayı korkutuyor beni. 10 kişi alacaklar ben başvuru gününe 3 gün kala basvurdum 7. Kisiydim artık bilmiyorum nasıl olur ya hof :/
  • pomaks  (09.01.17 20:24:37)