[]

Kedim duvar/fayans yalıyor.

Selam hayvanseverler,

5,5 - 6 aylık bir yavrum var. 1,5 aylıkken bana geldi. Daha önce çok hayvan baktım, bu üçüncü kedim. İlk defa böyle bir şey ile karşılaşıyorum. Tahminim vitamin, mineral ve demir eksikliği. Sol gözü de sıkıntılı, o yüzden sürekli Exocin ve Onadron damla yapıyorum, günde 3 defa. Bir etkisi var mıdır, bilmiyorum.

Tekir olduğu için, temizmama'nın Bonacibo Kitten mamasını kullanıyorum. Arada haşlanmış tavuk ve balık veriyorum. Hafta da dört defadan az olmayacak şekilde yaş mama veriyorum.

Veterinere tabii ki götürceğim ama sizin evde kedinize verdiğiniz vitaminler nedir, nasıl uyguluyorsunuz onu öğrenmek istiyorum. Zira bu etrafı yalama olayı canımı çok sıktı. Birkaç kez sesimi yükseltip hayır! falan dedim ama arkamı döndüğüm an yine iş başında.

 
Çamaşır suyu ile yapılan temizlik sonrası yalardı benim kedim. Hiç, bir şey eksikliğine yormadım.


  • Aman Sen de  (08.01.17 22:44:41) 
insanlarda demir eksikliği anemisi olunca toprak yeme eğilimi oluyor, kerpiç evlerde yaşayanlar duvarlarını bile koparıp yiyolarmış. demir eksikliği geldi aklıma


  • nundu  (08.01.17 22:58:53) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.