22 yaşında üniye başlamak

olumlu bi tarafının olmadığını biliyorum. handikapları neler olur? ne tür zorluklarla karşılaşırım mesleki yönden?

bolum?

  • ahoy kaptan  (08.01.17 20:58:24)
Okurken arkadaşların sana çocuk gibi gelecek. Kafa dengi birkaç kişi bulamazsan çok sıkılırsın. Mesleki yön, bölüme bağlı olarak değişir. Tıp okuduysan mezun olduktan sonra doktorsun yani ya da mühendislik okuduysan mühendissin. Kimsenin seni küçümseme şansı yok. İş bulma zorluğu içeren bir bölüm bitirirsen bugüne kadar nerelerdeydin gibi bir tepkiyle karşılaşabilirsin. Yani bu yaşına kadar hiç çalışmadın mı gibi. Çok enteresan bir şeyle karşılaşmazsın.

  • dissendium  (08.01.17 20:59:17)
şu an istanbul üniversitesi - lojistik okuyorum. bu sene bölümde yapamayacağımı anlayıp sınava tekrar hazırlanmaya karar verdim. psikoloji veya pdr istiyorum

  • isimsiz uye  (08.01.17 21:06:35)
ne isteyip ne istemediği ayırt edip daha doğru kararlar alabileceğin bir yaş, geç değil bilakis olumlu

bölümü de seversen notların yüksek olur, bir sene de erasmus yapıp dolaşırsın
  • freebird5406_2  (08.01.17 21:09:08)
hiç bir şey olmaz. 23 buçukumda tekrardan sıfırdan başladım. aranda 2-3 yaş olacak. ki bu bir fark değil. 4 olsun 5 olsun. ne olacak? ve illaki seninle aynı yaşta da adamalar olacak. tek derdin bu olsun.

18 yaşında çocuk halinle okumaktansa, 22 yaşında ne istediğini bilen biri olarak okumak arasında çok fark var. bu olumlu farkı yaşayarak göreceksin. bol şans.
  • mahone  (08.01.17 21:11:11)
Mahone'ye katiliyorum. Aksine ne istediginizi bildiginiz icin sinif arkadaslarinizdan bir adim onde olacaksiniz. Tartismalari daha mantikli degerlendirecek, daha olgun bir bakis acisiyla daha fazla sey alabileceksiniz okuldan. Ayrica liseden cikip okula baslayinca insanlar sadece okul-eglence-ev arasinda bir dongu yaratabiliyorlar. Siz bunlari daha once yasadiginiz icin 4 yili cok cok iyi degerlendirebilirsiniz, stajlar yaparsiniz, egitimlere katilabilirsiniz, uzmanlasmak istediginiz alanla ilgili bir seyler yapabilirsiniz, hocalarla daha dogru iliski kurabilirsiniz vs. Fazlasiyla olumlu yani var yeter ki 4 yil bos bos takilmayin, iyi degerlendirin.

  • kassiopeia  (08.01.17 21:17:57)
mahone +1

Hiçbir şey olmaz. Okumanın, öğrenmenin yaşı yok. Sınıftakilerin senden küçük olması da bence çok dert değil. Yaşıtlarımızla okuduk da dehşet çevre mi yaptık sanki zamanında.
  • buff  (08.01.17 21:18:51)
Kişiye göre değişir nasıl olacağı. Para etkili faktör. Geçim sorunu yoksa istersen 30 da başla.

  • Cruyff  (08.01.17 21:29:42)
yalniz olacagini zannetmiyorum ben de, tabi dert ediyorsan. boyle yapan cok insan var.
mesleki yonden de problem olmaz normal yasta bitirip yillarca is bulamayanlar da var. bu surecte kendini ne kadar gelistirebilirsen o kadar iyi tek dezavantajin o senin suren daha kisitli olacak belki.

  • tiredpanda  (08.01.17 21:29:53)
31 yaşındayım bu sene başladım çok heycanlıyım. 22 nedir ki?

  • try again fail again fail better  (08.01.17 21:42:39)
Hiç bir sıkıntı yaşamazsın dert etme. 22 gayet normal bir yaş üniversite için.

  • yorgunpanda  (08.01.17 21:47:00)
olumlu tarafı niye olmasın, istemediğin bir şeyi bırakıp istediğine geçeceksin, olumsuz bir tarafı yok

  • limoncello  (08.01.17 21:53:54)
valla benim tek sıkıntım paramın olmaması kyk kredisi bittiği için jsfjsk. okurken aç kalmayacaksan hiçbir şey olmaz, merak etme. ben de 22 yaşındayım. geçtiğimiz yıllarda da katıldım bazı derslere. en küçük öğrenci 18 yaşında zaten, ne olacak.

  • der meister  (08.01.17 21:58:53)
kafayi mi yediniz? insanlar 40 yasinda basliyor.

  • Pepee  (08.01.17 22:00:02)
Bence daha iyi. Ben de 21 yaşındayım 1. Sınıftayım henüz. Kimse seni salak yerine koy(a)maz kolay kolay ve seçici olursun arkadaş konusunda.

  • istenmeyen evlat  (08.01.17 22:14:17)