yurtdısına sebepsiz cıkma

hani bu muhalif kişiler çat diye yurtdısına cıkıyor da uzun süre dönmüyorlar ya nasıl yapıyorlar bunu?

biz istesek 1 hafta vize verirler turist olarak. master doktora dil kursu olmadan cıkmanın yolu var mı legal olarak? yasayacak paramız var diyelim ama master ve ya dil kursu yapmak istemiyorum. 4 ay 5 ay orada sadece yaşamak istiyorum.

nereye çıkmak istiyorsun? her yerin farklı usa normal turist birkaç ay kalınıyor diye biliyorum emin değilim ama avrupa falan öyle çok vermez kalış hakkı

  • tiredpanda  (08.01.17 15:31:33)
Onlar sığınma talebinde bulunanlar. Baskı gördüğü için kaçıyor, siyasi sığınma başvurusu yapıyorlar.

  • tahin pekmez yoğurt  (08.01.17 15:32:43)
bircogu turist vizesi ile gidip siginma basvurusu yapiyor. siginma basvurusu yapildigi andan itibaren gecici oturum izni aliyorlar. Siginma basvurusu yapmak icin kisinin elinde ciddi kanitlar olmasi gerekiyor (savas, insan haklarina aykiri uygulma vs.) Ciddi problemli bir surec, insanlarin son care olarak yapacagi turden.

  • emrahday  (08.01.17 16:31:49)
Amerika 6 ay kalış veriyor tek girişte. Avrupa da ise durum aslında açıklanmış ama bu sığınma başvurusundan önce de zaten adamlar çok sık yurtdışına gidip geldikleri için bir yerden sonra birçok ülkeden uzun süreli vizeleri oluyor. O yüzden gayet rahat rahat gidebiliyorlar.

  • klassno  (08.01.17 19:54:20)