[]

excel

b sütunundaki verileri sırayla c d e f ye ve 4 lü grup halinde alta devam edecek şekilde yazdırmak istiyorum. örneğin alt alta olab b1 b2 b3 b4 ü yanyana b1 b2 b3 b4 onun altına 4 lü b5 b6 b7 b8.
resimde sarı fondakileri turuncu fon haline getiemek amacındayım 
Tek tıklık bir özelliği yok excelin ham halinde asap diye bir toolu var onla yapılabilir diye hatırlıyorum fakat yine tek tıkla yapabilir misin bilmiyorum. Manuel şekilde bildiğim tek çözüm 4 er 4 er seçim yan taraflarına özel yapıştır ile yapıştırmak. (paste transpose)

edit: makro ile de yapılabilir. anlatması zor ama dosyayı upload edersen yardımcı olabilirim.
  • serdar5555  (08.01.17 15:27:52 ~ 15:28:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.