Cips yiyor musunuz?

Birkaç gün kuruyemiş ve patlamış mısırın üzerine cips yiyince farkettim ki saman gibi bişeymiş hakikaten çöp gıda. Çöp gıda sözü tadı için değil yapay ürün olduğu için söyleniyor ama tadı da berbat geldi. Olips türevi şekerleri bıraktığım gibi bunları da bırakasım var.

Ben her gün 100 gram antep fıstığı yediğimde hiç aramıyorum cipsi. Cipsi bırakakanınız var mı? Bir anda mı kestiniz azaltarakmı? Zor olmadı mı bırakmak? E-cips kullandınız mı? Gibi sorular.

Yaklaşık 10 yıldır cips yemiyorum. Bir anda kestim.

  • köstebek kurabiye  (08.01.17 12:12:31 ~ 12:12:50)
ben de yıllardır cips yemiyorum, bir anda bıraktım

  • limoncello  (08.01.17 12:19:03)
ben de bıraktım tamamen 2-3 senedir. kabak çekirdeği yiyorum artık

  • toua tokuchi  (08.01.17 12:19:15)
Bir ara tombi tarzı cipse, bir ara da doritos'a sarmıştım. Son bi kaç senedir satın almadım sanırım, canım da istemiyor. Bırakayım desem daha çok yerdim sanırım, karakterim müsait değil. Öneri sorarsan çok basit; satın alma. Evde elinin altında olmazsa istesen de yiyemezsin. Ama elinin altında olduğunda istemesen de yiyorsun :/

  • manuel mandalina  (08.01.17 12:19:33 ~ 12:29:59)
Ben de bir anda kestim, 3-4 senedir toplasan kucukk bir paket yememisimdir.

Cips sorun degil ama sporu birakinca tatli cesitlerine ilgi cok artiyor, simdilik problemim bu. :)
  • megacracker  (08.01.17 12:27:47)
Ben de 4-5 senedir yemiyorum.
Bir anda bıraktım. Tek oturuşta 5 tane çikolata yiyim cildimde hiçbir şey olmazken tek paket cipsle sivilce çıkıyordu, neden yiyorum bırakayım dedim ve bıraktım.
Hiç zor olmadı, birkaç kere yazın yanımda yerlerken canım çekmişti ama onu da yemedim o kadar.
  • powerpufgirl  (08.01.17 12:30:03)
Eskiden çok yerdim, her film izlememde ya da o gün takip ettiğim dizi varsa bile alırdım birkaç paket. Kedim çok sevmeye başlamıştı deli gibi istiyordu, zararlı olduğunu öğrendim e ona vermemek de olmaz baktım yolu yok cips yemeyi kökten bıraktım. Çok uzun zamandır yemiyorum.

  • mutekebbir  (08.01.17 12:33:37)
Hiç öyle cips manyağı olmadım, arada aklıma düşer alırsam bi ay kenarda durur. Aslında ben tatlıcı olduğum için (bu da kötü biliyorum) tuzlu şeyleri çok sevmiyorum.

  • pamuk helvalar cebe  (08.01.17 12:37:33)
Ben de bıraktım. Tadını seviyorum aslında ama tadından gelen fayda, vücuda verdiği zararlar yanında çok çok az.

  • yirmisantim  (08.01.17 12:38:38)
Ben severim aslında ama zararlı olduğu için 3-4 ayda bir küçük bir paket yiyorum. Evde bulundurmuyorum hiç o yüzden.

  • fraise  (08.01.17 12:41:11)
cips değil kuru yemiş yiyorum.

  • keep out  (08.01.17 12:44:21)
Arada bir yiyiyorum, ama o kadar asiklisi olmadim. Abur cuburda kendimi bir sekilde frenleyebiliyorum. Bir de sadece hot rolls diye bir cips var, onu seviyorum, digerlerine hic bakmam bile. Bazen yogurdun icine atar musli gibi yerim.

  • Tutkun  (08.01.17 12:47:13)
Cipsi birden kestim artık aramıyorum

  • basond  (08.01.17 12:53:21)
Cipsi çok severdim ve haftada en az 3-4 paket yerdim sanırım. 3 hafta falan önce bir anda bu tür paketli yiyecekleri bırakmaya karar verdim. Daha çok yeni ama o eski çok yediğim zamanlardaki kadar istemiyor canım sanki. Arada bir paprikalı pringles aklıma gelince fena oluyorum ama birkaç dakika sonra geçiyor.

  • ms brownstone  (08.01.17 13:05:19)
Bin de 1 yerim, eve alırız arada o da ayda 1. Aslında düşünmesem yerim. Ama hem çok zararlı hem de cildi çok rahatsız ediyor. Kontrollü tüketiyorum o yüzden.

  • cabiday  (08.01.17 13:06:03)
10 günde bir alıyorum genelde. Zararları fazla olduğu için bırakmayı tercih ettim.

  • gkct  (08.01.17 13:08:09)
4,5 saattir yemiyorum,akşam dönüşte yine alayım

  • essoist  (08.01.17 13:13:51)
Cips, kola tarzı fast food ürünleri tüketmiyorum 6-7 yıldır. Bunlar dışında tatlı dahi ayda 1 anca. Spor yapmaya başladıktan sonra kestim bunları tüketmeyi.

  • Tyler89  (08.01.17 13:14:01)
Ayda yılda bir yerim. Pringles <3

  • Lim5  (08.01.17 13:18:40)
Klasik Ruffles hastasıydım aklıma gelmiyor yıllardır.

  • amelie poulain  (08.01.17 13:22:23)
ben de birden kestim. kuruyemiş iyi fikir. çok cips cips diye delirirseniz az yağlı az tuzlu patlamış mısır ve evde yapılmış ince dilimli fırında patates cipsi önerebilirim.

  • cry baby  (08.01.17 13:34:32)
sadece sade patates cipsi. migrosta funchos adiyla satılan müthiş biseyler var ona sardım

  • glide  (08.01.17 13:39:12)
Yıllardır yemiyorum, birden kestim. Kolayı üniversite zamanından beri içmiyorum. Bisküvi de yemiyorum. Evde tatlı yaparım bazen, elmalı turta, kek vs gibi.

  • tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin  (08.01.17 14:03:52)
küçükken annem hiç alıştırtmadı bana cips, ilk kendim para verip aldığım cips 15 yaşında falan olabilir o zamna kadar da miletin ikram ettikleri falan anca. yılda bi iki kez arkadaş ortamında alınan pringles'ı ya da içki yanında doritos'u falan saymazsak hiç yemiyorum nerdeyse

kola da aynı şekilde onu da annem hiç içirtmedi küçükken ve hiç sevmiyorum yemeklerin yanında hiç aramam, anca restoranda vs kola yerine başka içecek alınca bazen pahalıya geliyo o durumda çok fark varsa kola içerim o da yılda bi kez falan olur
  • nundu  (08.01.17 14:24:00)
cok az ama sirkeli tuzlu bir cips var aga. boyle bir lezzet olamaz. bagimlisi oldum.

  • baldur2  (08.01.17 14:29:30)
deli gibi pakit pakit cips yerim hemde her türlü sosla, sosun güzel olması çok önemli benim için ve bi sürü tarifim var cips sosu için, cips markası da ayırt etmem ama bimin barbekülü ve acılı ketcaplı çeşitleri fiyat-performans açısından rakipsizler. ayrıca diğer abur cuburları da çok seferim, haftada en az 3 defa en meyvelisinden yaş pasta da yerim... hayatım tatlı şeyler ve abur cubur üzerine kurulu. kahvaltıda bile tercih ederim. fizik olarak kilolu veya zayıf değilim fitim, kalıbımda giydiğim üzerime oturur (hani olur ya yiyen yiyen kilo almayan veya nefes alsa dombili olan tipler, işte onlardan değilim) anatomim düzgün, gayet atletik ve güçlüyüm, yıllarca spor yaptım ve beslenmem hep böyleydi, çok pis sigara da içiyorum biraz alkolde var.. milleti okuyunca ulan acaba cips dedikleri bir çeşit uyuşturucuya verdikleri lakap mı dedim, hani şifreli konuşmaysa diye. yok şöle bıraktım yok böyle kestim asdfsaf. ben devamlı yerim cips çok da seferim ama yaş pasta, parfle, meyveli sütler daha çok seferim :')

  • itachi uchiha  (08.01.17 14:41:46)
taco cipsi hariç yiyemem. taco cipsi de doritos yeşil taco değil ha o da leş gibi bir şey. böyle sadece biraz tuz olan taco cipsleri var onlar gerçekten çok lezzetli onun dışında midemi bulandırıyor.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (08.01.17 14:46:14)
sirkeli cipsler oluyo, oturup bi torbayi kendim bitiririm sahsen

  • beriberi  (08.01.17 15:48:29)
aşırı zararlı bi meret olduğu için hiç alışmadım. yıllarca yemesem aklıma gelmez. 3-4 sene kadar önce kolanın içim tadı dışında faydasız, hatta zararlı olduğuna kanaat getirdim, o zamandan beri hiç almıyorum. ikram edildiğinde de çok nadiren içerim.

  • elinde tivit  (08.01.17 16:04:18)