25 yaş kadın-30 yaş kadın

Arasında olgunluk, güzellik vs olarak fark var mıdır ?

Güzelliği eşit sayalım hangisni tercih ederdiniz ? Memesi büyük olan demeyin kızarım.

İyi pazarlar :)

30 yaş kadını tercih ederim, erkek arasında 5 yaş bu kadar farketmiyor ama kadında 25 ve 30 arasında uçurum var. 25 yaş pelinsu 30 yaşında pelin oluyorlar.

  • masa penisi  (08.01.17 11:36:03 ~ 11:36:22)
@masa penisi ne açıdan uçurum var ?

  • Esinsin  (08.01.17 11:36:25)
olgunluk açısından

  • masa penisi  (08.01.17 11:38:34)
Bizzat deneyimledim şu an ki kız arkadaşım 29 yaşında(ben de), arada gerçekten çok fark var. Güzelliğin yaş ile çok ilgisi oldugunu düşünmüyorum. Oturup saatlerce konuşabiliyoruz, karşılıklı daha rahat empati kurabiliyoruz. Diğeriyle yaşadığım birliktelik cinsel ağarlıklı ve içi boş bir ilişki oldu, kısa sürdü zaten 6 ay kadar. Kesinlikle 30 yaş derim ben.

  • mirty  (08.01.17 11:51:14)
@duna kalan 1 i ?

  • Esinsin  (08.01.17 11:52:46)
Dış görünüş açısından 25 yaşındaki bir kadın ile 30 yaşındaki bir kadın arasında pek bir fark yoktur. Ben 25 yaşındaki halimi hatırlıyorum da, şu anki halimden daha iyi değildim. Hatta bence daha kötüydüm, yüzüm daha toparlaktı, cildim daha pürüzlüydü. Yıllar içinde kendime daha iyi bakmayı öğrendim, bedenimi daha iyi tanıdım.

Olgunluk açısından ise epey fark var. Şimdi karşıma 25 yaşındaki halim çıksa ağzına vururum bir tane. Sözlük'te 25 yaşında girdiğim entry'leri falan okuyorum ara sıra, hala bayağı ergenmişim bence.
  • köstebek kurabiye  (08.01.17 12:03:10)
Güzellik olarak fark var elbette. 30da kırışıklıklara merhaba deyin. Yüzün çökmeye başladığı yaş. 25 yaş tercih ederler. Genç ve diri.

  • mandalina kokusu  (08.01.17 13:04:21)
Yalnızca güzellik olarak fark vardır. Zira 30 yaşında 15 yaşındaki ergen gibi davrananını da biliyoruz, 20 yaşında evlilik düzeyinde olgunluk göstereni de. Evet olgunluk yaşla ilgili ama yaşanmışlığın ne kadarının deneyim olarak edinildiğini de sorgulamak gerekiyor.

  • BuddyGuy  (08.01.17 13:12:38)
Olgunluk yaşla birlikte sabit bir değer olarak gelmiyor, kişi zamanla olgunlaşabilir de olgunlaşmayabilir de. 20 yaşındaki bir kişi 30 yaşındakinden daha olgun olabilir. Güzellik ne yazık ki zamanla eskiyen ve kaybedilen bir değer. Bu eskimenin hangi yaşta başlayacağı ise güzelliğin seviyesine bağlı. Kişi gerçekten güzelse 25 ve 30 arasında hiçbir fark olmayabilir fakat ortalama bir tip için 25 ve 30 arasında ciddi bir fark olacağını düşünüyorum. Diğer şartlar eşitse tabi ki genç olanı tercih edersin çünkü genç olan yaşlanır fakat yaşlı olan gençleşemez.

  • harvey  (08.01.17 13:32:28)
Yaşa ve güzelliğe göre etmez ki çoğusu.

  • Cursed Chico  (08.01.17 14:32:28)
Aşık olduğum kız 29 yaşında ama evlenecek olsam 25 yaşında olanı tercih ederim. 25 yaşındaki kız 5 yıl sonra 30 olacak zaten. Olgun meraklısıysam biraz beklerim. Hem gençliğini hem olgunluğunu görürüm. 30 yaş birçok kadın için tırt bir yaş. En önemli fark ciltte.

@köstebek kurabiye'nin 25 yaşında olduğu halini dün gördük. Cildi gergin ve gençmiş. Şu anda öyle değil mesela.
  • dissendium  (08.01.17 14:50:20)
@dissendium şu anki cildimin nesi varmış? :P

  • köstebek kurabiye  (08.01.17 14:51:56)
@Cursed Chico yaşa ve güzelliğe göre tercih eder çoğusu.. 20 yıllık adamların karılarını aldattığı kadınlara bakarsan çoğu karısından oldukça küçüktür ve güzeldir.

  • Esinsin  (08.01.17 14:53:56)
Kesinlikle 25.

Kadının 25 yaşına kadar çok büyük ölçüde olgunluğa eriştiğini düşünüyorum, buna şahit oldum. 30 yaşında kadın sadece yaş almış kadındır. 25'ten daha olgun olacağını düşünmüyorum. 25'ine kadar olgunlaşmamışsa zaten o yaştan sonra olgunlaşamaz, olgunlaşacak olsa da ben uğraşmam.

Bilakis erkekler geç olgunlaştığı için erkekte 5 yaş fark eder. 25 yaşında erkekle 30 yaşında erkek arasında (genelde) dağlar kadar fark vardır. Bu yüzden 30'larımın başındayken 20'lerinin ortasında bir kadınla hayatımı birleştirmeyi planlıyorum.
  • yirmisantim  (08.01.17 14:59:14)
@köstebek kurabiye, şu anda yüzün daha kilolu ve bu nedenle daha yumuşak hatlara sahip. Daha gençken yüzün daha zayıfmış ve daha keskin ve belirgin yüz hatlarına sahipmişsin. Cildinde bir sorun yok. Ama gerçekçi olmak gerekirse benim açımdan çok fark var. :)

  • dissendium  (08.01.17 15:00:51)
@dissendium ya hu yapma etme. yüzüm şimdi daha mı kilolu!? bilakis şu an çok daha ufak. eski fotoğrafım yandan çekilmişti, o yüzden net bir yorum yapamazsın. şu anki halimin fotoğrafları ise direkt cepheden çekilmiş. sen benden daha mı iyi bileceksin benim yüzümü? :D

  • köstebek kurabiye  (08.01.17 15:03:13)
25 yaşında hala eğlenceye önem veren; eğlenme, gezmek görmek isteyen, hayatını yaşamak isteyen hatunlar vardır yani daha çoklardır ama 30'a gelince bir evlenmeliyim telaşı alıyor pek çok kadını dolayısıyla yaptıkları çoğu şey av planlarının bir parçası oluyor. ha benim yaşım bu kıyasları yapmaya yetmiyor ama çevremde bir sürü insanda görüyorum bunun örneklerini. 30'a dayanan çiftler hiç anlaşamasalar da, dünyanın en uyumsuz çifti olsalar da birbirlerinden nefret de etseler çoğunlukla kadının zoruyla evleniyorlar.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (08.01.17 15:04:33 ~ 15:05:09)
@köstebek kurabiye, ben gördüğümü yorumlarım. O zamanlar yüzün daha küçükmüş. :) Daha canlıymışsın. Nyse sen alınıyorsun galiba. Ben fazla zorlamayayım. :)

  • dissendium  (08.01.17 15:10:25)
@dissendium yoo alınacak olsam fotoğraf koyar mıyım buraya? sadece tek bir fotoğrafa bakarak benim hakkımda yanlış bir yorumda bulunuyorsun. o yüzden kendimi açıklama gereği hissettim.

  • köstebek kurabiye  (08.01.17 15:15:09)
@köstebek kurabiye, kişisel görüşün yanlışı doğrusu olmaz. Sen bunun böyle olmadığını söyleyebilirsin tabi. Bu benim görüşüm.

  • dissendium  (08.01.17 15:20:09)
5 yılda olağanüstü hayatında olağanüstü değişiklikler olmadıysa tercihim 30 olurdu herhalde.

güzelliği eşit diyorsunuz. tabii ki 30. olgunluk önemli.
  • burya  (08.01.17 15:24:24)
erkekler açısından burada ne yazarlarsa yazsınlar külahıma anlatsınlar genç olanı tercih ederler. Sohbet etmek için 30 yaşında olanı tercih ederim ben.

  • turkuaz  (08.01.17 16:12:04)