Bir hangi araba sorusu da benden

Merhaba,

1-2 ay öncesine kadar hiç aklımda yoktu ama iş değişikliği sebebiyle ihtiyaç haline geldi. Servis mesai saatinden tam 1 saat önce götürüyor, insanlar da genelde yarım saat geç geliyor ve 1,5 saat erken gitmiş oluyorum. (ve erken çıkamıyorum maalesef)

Bendeki durum şu:
*İstabul Maltepe - Kurtköy arası günde toplam 55-60km yol yapacağım haftaiçi. Sadece iş için kullanacağım.

*Sakin sürücüyüm, performansla işim olmaz, 90-100 gibi hızlarda güven versin, sarsılmasın, yolu güzel tutsun yeter.

*Hb olsun, çoluk çocuk yok.

*Trafiksiz yolda sakin sürüşle en fazla 5-6 litre yaksa şahane olur .

*Bir de 2 sene sonra satabilirim, piyasası olsun, kolay satabiliyim, değeri aşırı düşmesin.

*Tipi hiç önemli değil, honda jazz bile sempatik geliyor.

*Bütçeye gelirsek; ucu çok açık bunun. 70-75'lere çıkabilirim ama hiç gerek yok 50 bin'e şöyle bir şey var, senin işini görür derseniz özellikle gözden çıkardığım bir tutar değil bu. Dediğim gibi tamamen 2-3 senelik işlevine ve bana olan masrafına bakıyorum.

Biniyim sorunsuz sorunsuz, akarıyla kokarıyla uğraşmadan gideyim istiyorum.

Ne dersiniz? 1.el - 2.el? Benzin - Dizel?
capon arabalarına sempatim var, toyota, kia filan iyi midir?

edit: unutmuşum, otomatik vites bir de..

iş değiştirseniz. bana en kolayı o geldi. ya da taşının bir iş için her gün günde 2 saat yola harcanmaz. he 1-5 ay belki dayanılır ama her gün her gün yazık.

  • kurnaz  (05.01.17 23:05:32 ~ 23:05:55)
işi değiştiremem :)
2 saat olmuyor zaten, 80-90 dk civarı.

  • bcdhms  (05.01.17 23:16:32)
hee 80 dk ne ki yahu bir günde. sorry.

iş ve evde yer varsa-helipad, geniş açıkllık etc, ufak çaplı bir helikopter alabilirsiniz. şaka değil oldukça ciddiyim.

www.helistart.com

rotorfx.com
  • kurnaz  (05.01.17 23:21:02 ~ 23:21:32)
az yakıt yüksek verim konusunda renault'un 1.5 dci üzerine çıkabilen motor bulmak zor. Bugün otomatik vitesini kullandım, corolla'nın otomatik şanzumınından açık ara daha iyi. istediğin fiyat aralığında 50-55 bulabilirsin sanıyorum.

  • john lee hooker  (05.01.17 23:30:11)
vallahi otomatik kısmına kadar astra j kasa 1.3 dizeli anlatmış diye düşünüyordum. sağlam, alman, sessiz, konforlu, yakıt konusunda üzmez, 100 ile giderken düz yolda 3e kadar iner falan diye düşünürken otomatiği gördüm :/

astra 1.4 benzinliye bakabilirsiniz tüpe uyumunu bilmiyorum fakat araç genel olarak güzel. bunlar olmazsa 1.5 dizel reno bakabilirsiniz. 1.2 tsi golf falan derdimde 55-60 km her gün için dizel daha mantıklı olabilir.

hatta ve hatta tüplü honda civic otomatik. fakat o da sedan :/
  • hayati cozemeyen adam  (06.01.17 00:44:08)
2015 model Skoda Rapid Spaceback dizel otomatik kullaniyorum 4 aydir. Sizinkinden farkli olarak haftasonlari ve yazlari uzun yol yapmak icin aldim. Gayet memnunum, 60-65bin araliginda bulabilirsiniz.

Aylik yakit masrafiniz 500-600 civari,diger masraflar da yaklasik 700 lira olur.(bakim, vergi, sigorta-kasko, yikama vs.)
  • 62den tavsan  (06.01.17 01:36:18)