kafanızı çalıştıracak neler yapıyorsunuz

zihni, beyni taze tutmak için yaptığınız beyin aktiviteleriniz neler?
bulmaca çözmek, sudoku yapmak, zeka oyunları... gibi.

chess 960'tan türetilmiş bir satranç uygulaması var telefonumda. ondan oynuyorum bol bol. :)

  • klassno  (05.01.17 20:06:29)
satranç ve sudokuya ağırlık veriyorum

  • basond  (05.01.17 20:06:45)
internette çıkan ve inanılmaz görülen haberleri farklı kaynaklardan doğrulamak üzere araştırma yapıyorum. www.snopes.com

  • kaset  (05.01.17 20:13:58)
Her gün en az bir yeni bilgi öğreniyorum.
Satranç bulmacaları çözüyorum haftada en az 8-9 tane bazen günde 8-10 tane
Uğraş alanlarımla ilgili yeni şeyler öğrenir hiç bilmediğim denemediğim teknikleri denerim.
Değişik yollar kullanıyorum, hep aynı yoldan gidip gelmiyorum.
Karşıma çıkan zeka bulmacalarını illa çözmeye çalışırım. Hiç başarılı değilim de deniyorum işte , maksat zihinsel aktivite olsun :P
Sık sık makale okuyorum, internetin en sevdiğim nimetlerinden biri makale denizi olması. Okyonuslara açılamasam da kıyın kıyın kendime göre takılıyorum öyle işte. :)
  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (05.01.17 20:40:30)
sudoku çözüyordum stres yaptığı için bıraktım. yabancı dil çalışıyorum telefonumdan. ezber yapıyorum. kelime ezberliyorum. dua ezberliyorum bazen de. birde okuduğum kitapların sevdiğim yerlerin özetini çıkarıyorum. tabi bunlar beynime ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama yabancı dil iyi diye duymuştum.

  • for day to break  (05.01.17 21:01:49 ~ 21:03:39)